Gry indie na pierwszym planie! Alex Kidd i Super Magbot to dzisiejsze premiery!

22 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
gra wideo indie premiery gier 2021
Źródło: store.steampowered.com

Dzisiejsze premiery gier obejmują aż 2 nowe tytuły z gatunku indie. Czym są więc Alex Kidd in the Miracle World DX oraz Super Magbot?

Alex Kidd in the Miracle World DX

Alex Kidd in the Miracle World DX jest remakiem jednej z klasycznych gier pochodzących od Segi. Pierwotna wersja ma już 35 lat. Gra opowiada historię młodzieńca o imieniu Alex, który w przypadkowych okolicznościach dowiaduje się, że jest synem obalonego władcy fikcyjnego królestwa. Jego misją jest uratowanie tego miejsca z rąk ówczesnego złego władcy.

Nowa wersja tej kultowej gry nie zmienia oczywiście jej podstawowych założeń. Jednakże sama rozgrywka została bardziej dostosowana do obecnie obowiązujących standardów. Deweloperzy gry postarali się także o nowe poziomy i dodali kilka walk z bossami. W grze nadal obowiązuje dwuwymiarowa grafika, jednak została ona nieco unowocześniona. Ci wszyscy, którzy pragną poczuć klimat lat osiemdziesiątych, mogą włączyć oryginalną grafikę z pierwotnej części za pomocą paska ustawień. Alex Kidd in the Miracle World DX pojawi się na komputery osobiste, konsole Nintendo Switch, a także PlayStation 4/5 oraz Xbox One i Series S/X.

Alex Kidd in the Miracle World DX gra wideo indie

Super Magbot

Super Magbot to gra, za którą odpowiedzialne jest studio znane min. z kultowych już Wormsów. Rozgrywka przenosi gracza w fikcyjną kosmiczną galaktykę o nazwie Magnetia. Obecnie znajduje się ona na celowniku złoczyńcy, przed którym to gracz ma ją właśnie obronić. W trakcie rozgrywki przejmuje on więc kontrolę na tytułowym Super Magbotem, który jest niczym innym jak eksploracyjnym robotem.

Gracz obserwuję rozgrywkę z boku. Super Magbot to bowiem utrzymana w klasycznym formacie gra indie 2D. Twórcy zadbali jednak o ponad sto naprawdę zróżnicowanych poziomów rozrzuconych po czterech unikalnych światach. Tytuł ten dostępny jest na komputery osobiste oraz konsole Nintendo Switch.

Super Magbot gra wideo indie

Czytaj dalej