Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski wydał własną grę! Czym jest Pegasus Dream Tour?

25 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
Pegasus Dream Tour Sega gra wideo premiery gier 2021
Źródło: theverge.com

Pegasus Dream Tour to gra będąca odpowiedzią Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego na problem niepełnosprawności w sporcie. Na czym będzie polegać?

Odpowiedź Komitetu Paraolimpijskiego

Pegasus Dream Tour jest grą MMORPG o tematyce sportowej. Jest to pierwsza oficjalna gra Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego. Tytuł ten został wyprodukowany przez JP Games, czyli studio założone przez Hajime Tabatę znanego między innymi z gry Final Fantasy. Gra ma na celu promowanie paraolimpiady, która to rozpocznie się niedługo po oficjalnych igrzyskach olimpijskich Tokio 2020.

Akcja gry rozgrywa się w fikcyjnej metropolii o nazwie Pegasus City. Niektórzy z jej mieszkańców posiadają niezwykłe zdolności znane pod nazwą Xtra Power. Gra rozpoczyna się od utworzenia swojego własnego avatara. Ciekawe jest to, że wygląd wykreowanej postaci opiera się głównie na zdjęciach, które zawarte są w galerii zdjęć gracza. W następnych krokach gracz rozwija swojego bohatera i przygotowuje go do startu w zawodach.

Pegasus Dream Tour Sega gra wideo premiery gier 2021

Otwarty świat i wiele możliwości rozgrywki

Gracze mają do dyspozycji otwarty świat, który mogą eksplorować w dowolny sposób. Znajdują się w nim różnego rodzaju treningi, ćwiczenia oraz zawody, w których mogą brać udział. Do gry dodano takie dyscypliny jak koszykówka, piłka nożna czy też gimnastyka sportowa. Do rozgrywki zaimplementowano także dziewięciu znanych para-sportowców.

W Pegasus Dream Tour zawarta została prosta, lecz przejrzysta trójwymiarowa grafika. Rozgrywka w ten tytuł możliwa jest wyłącznie w trybie online. Gra pojawi się na Android i iOS. Warto zaznaczyć, że część dochodów z gry zostanie przeznaczona dla Fundacji Agitos, która zajmuje się właśnie para-sportowcami.

Pegasus Dream Tour Sega gra wideo premiery gier 2021

Czytaj dalej