W tych grach dobrze się przestraszysz. Najstraszniejsze horrory cz.3

25 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Horror ranking gry wideo zestawienie
Źródło: codewithmike.com

Opuszczone domy, labirynty, duchy i złoczyńcy starający się za wszelką cenę uśmiercić głównego bohatera. Oto 3 kolejne mrożące krew w żyłach horrory.

Clock Tower

Wydana na rok przed Resident Evil, gra Clock Tower ledwo zdążyła się ukazać, zanim pochłonął ją wpływ jednej z najbardziej rewolucyjnych gier lat 90. Jednak Clock Tower doskonale radziło sobie z koncepcjami horroru, których nie tylko brakowało w Resident Evil, ale które są prawdopodobnie niedostatecznie reprezentowane we współczesnych grach grozy. Clock Tower, tematycznie inspirowana filmami Dario Argento, była grą przygodową typu point-and-click, która wymagała od gracza przedzierania się przez stary dom, przy jednoczesnym ciągłym unikaniu nieustępliwego prześladowcy uzbrojonego w komicznie duże nożyce ogrodowe.

Clock Tower gra wideo horror

Fatal Frame II: Crimson Butterfly

Konfrontacja wzbudza strach tylko wtedy, gdy nie jesteś pewny jej wyniku. Dlatego też wielu twórców gier grozy często pozbawia graczy wszelkich form samoobrony. W końcu posiadanie broni, za pomocą której można odeprzeć i zabić potwory, daje poczucie bezpieczeństwa - lub przynajmniej utwierdza w przekonaniu, że masz szansę przetrwać do końca gry. W Fatal Frame II zastosowano inne, genialne podejście do konfrontacji i walki. Gra uzbraja gracza w specjalną kamerę, która jest w stanie odpędzić duchy. Jest ona skuteczna dopiero, wtedy gdy gracz jest gotów zbliżyć się blisko do stworów.

Fatal Frame II Crimson Butterfly gra wideo horror

P.T.

Genialność P.T. polega na jego zdolności do dezorientacji gracza, bez względu na to, ile razy porusza się po labiryncie. P.T. nieustannie znajduje sposoby na zmianę pozornie znajomego otoczenia. To właśnie przywołanie szaleństwa jest tym, co naprawdę definiuje strach w tej grze. Produkcja doprowadza gracza do stanu, w który boi się on zajrzeć w kolejny róg labiryntu. Wielu próbowało, ale niewielu innych twórców zbliżyło się do odtworzenia czystego strachu, jaki P.T. wzbudza w tych, którzy byli na tyle odważni, by w niego zagrać.

P.T gra wideo horror

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zagraj w te gry jeśli chcesz się bać! Najstarszniejsze horrory cz.1
  2. Strach ma wielkie oczy! Najstrajszniejsze horrory cz.2
  3. Ranking: Najpopularniejsze gry od Square Enix (miejsca 6-10)
  4. Wiedźmin 3 pobił rekord! Tak dobrego roku jak 2020 jeszcze nie miał
  5. Projekt planszówki inspirowanej grą z Capcom zebrał 1,5 mln USD w dzień
  6. Battlefield w wersji mobilnej? Deweloper ogłosił co zamierza!
Czytaj dalej