Lepszy sezon w MLB The Show 21? Oto nasza recenzja

22 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Recenzje
MLB The Show 21 gra wideo PlayStation Xbox recenzja
Źródło: zephyrnet.com

Seria MLB po raz pierwszy pojawiła się na konsolach Microsoftu. Oznacza to przerwanie 15-letniej wyłączności PlayStation. Najnowszy tytuł debiutuje, także na next-genach. Jak twórcy poradzili sobie z tym wszystkim? Oto nasza recenzja.

Gameplay

Główną nowością jest Pinpoint Pitching. To nowy interfejs, który kładzie główny nacisk na precyzję. Przy jego użyciu kluczowy będzie timing. Zbyt szybkie lub wolne ruchy sprawią, że kierowana drużyna będzie tracić cenne punkty. Nie będzie to rozwiązanie dla każdego. Na szczęście seria umożliwia powrót do starego systemu. Niewątpliwie Pinpoint Pitching jest potencjalnym game-changerem. Gra w polu została ulepszona dzięki bardziej płynnym animacjom i lepszym wskaźnikom. Sprawdzanie zamachów jest teraz całkowicie oparte na umiejętnościach gracza, dzięki czemu zniknął element losowości. Drugoplanową zmianą jest kilka nowych linii komentarzy dodanych przez twórców.

MLB The Show 21 gra wideo PlayStation Xbox

Tryb Kariery

Tryb kariery MLB The Show 21 nadal obraca się wokół głównego pomysłu stworzenia gracza i przeprowadzenia go z ligi niższej do majors, ale struktura trybu została znacznie przebudowana. Utworzony przez gracza zawodnik jest teraz pojedynczą, zunifikowaną jednostką, która funkcjonuje podobnie jak postać z serii NBA 2K. Systematyczne wprowadzanie zmian i ulepszeń zawodnika jest w stanie wprowadzić go do Diamentowej Dynastii, gdzie będzie można go umieścić w wyjściowym składzie obok obecnych graczy i legend sportu.. Pomysł sam w sobie jest ciekawy jednak wykonanie już niekoniecznie. Chodzi tu przede wszystkim o nowy system ładunków, a także dość powolny rozwój prowadzonego zawodnika.

Grafika

MLB The Show zawsze było jedną z lepiej wyglądających gier sportowych. Dlatego też nowa seria nie zaskoczyła jakimś graficznym przeskokiem. Poprawiono oświetlenie oraz wygląd menedżerów. Twórcy dodali, także ponad setkę nowych animacji. Do gry dołączono również pożądany przez graczy kreator stadionów.

MLB The Show 21 gra wideo PlayStation Xbox

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy wiktoriański styl dał radę? Nasza recenzja serialu The Nevers
  2. Czy warto zagrać w Oddworld: Soulstorm? Oto nasza recenzja
  3. Mroczne science-fiction z dużą dawką humoru. Recenzja Outriders.
  4. Wyścigówka, side-scroller oraz survival horror czyli 3 premiery gier
  5. Projekt planszówki inspirowanej grą z Capcom zebrał 1,5 mln USD w dzień
  6. Apex Legends jako gra mobilna? Już niedługo to się stanie!
Czytaj dalej