Zmiany w aplikacji Instagram! To usprawnienie przyda się każdemu z nas!

23 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Instagram Facebook social media
Źródło: pixabay.com

Instagram wprowadza nową funkcję. Od teraz pozwoli użytkownikom kontrolować, jak wiele wrażliwych treści zobaczą w zakładce Explore.

Instagram usprawnia swoją aplikację

Nowa funkcja Instagrama, Sensitive Content Control, pozwoli użytkownikom zdecydować, czy chcą widzieć więcej, czy mniej niektórych rodzajów wrażliwych treści. Instagram od teraz da użytkownikom kontrolę nad tym, jak wiele wrażliwych treści będą widzieć pod jego zakładką Explore. Zakładka Explore wyświetla popularne zdjęcia, lokalizacje i wyszukiwania w oparciu o zainteresowania użytkownika i pozwala im wybrać z kategorii, takich jak żywność, sztuka czy też podróże.

Mind Leak aplikacja mobilna ogranicza korzystanie z Instagrama

Czym jest Sensitive Content Control?

Nowa funkcja, o nazwie "Sensitive Content Control", pozwoli użytkownikom zdecydować, czy chcą zobaczyć więcej lub mniej niektórych rodzajów wrażliwych treści, które niekoniecznie łamią swoje zasady, takie jak posty, które mogą być seksualnie sugestywne. Jak ogłosił Instagram, platforma zdaje sobie sprawę, że każdy ma inne preferencje dotyczące tego, co chce zobaczyć w swojej zakładce Explore.

Dobry wizerunek to priorytet

Instagram podobnie jak inne platformy mediów społecznościowych, od dawna boryka się z tym, jak kontrolować problematyczne lub szkodliwe treści na swojej platformie. Aplikacja wprowadziła inne zmiany dla użytkowników, aby kształtować swoje doświadczenie, w tym dodała wiele nowych narzędzi dla użytkowników. Wśród nich jest między innymi możliwość wyłączenia komentarzy pod zdjęciami. Dobry wizerunek instagrama, jak i innych podobnych platform jest obecnie kluczowy dla ich właścicieli. Dzieje się tak, ponieważ platformy mediów społecznościowych inwestują miliardy dolarów, aby przynieść twórców treści na swoich platformach jak najlepsze warunki do publikacji.

Korzystanie z Instagrama

Czytaj dalej