Wielka farma botów zamknięta! Skonfiskowano prawie 4000 konsol PlayStation 4!

22 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Policja Fifa Electronic Arts EA Sports
Źródło: pixabay.com

W jednym z magazynów na Ukrainie znajdowało się 3800 konsoli PlayStation 4, na których hodowano boty do trybu Ultimate Team w grze FIFA.

Ciesząca się ogromnym powodzeniem franczyza EA Sport była przedmiotem wielu niedawnych debat prawnych wokół loot boxów w grach, a FUT stał się głównym źródłem kontrowersji w tym procesie. Większość z ostatnich wiadomości obracających się wokół FUT nie było dobre dla franczyzy.

Electronic Arts Fifa Ultimate Team gra wideo

EA zarabia ale ma też więcej problemów

Na początku tego roku, EA Sports potwierdziło, że trwa dochodzenie w sprawie oskarżeń, że pracownicy firmy sprzedawali rzadkie karty FUT graczom za prawdziwe pieniądze. Niedługo potem, wyciekły wewnętrzne dokumenty EA, które pokazały, jak deweloper gry chciał zmusić graczy do wydawania większej ilości pieniędzy na ten tryb poprzez loot boxy. Jasno nakreślonym celem firmy było zachęcenie graczy do korzystania z FUT i przeniesienie ich z innych trybów gry do tego, który uważany jest za najbardziej dochodowy. Ukraińska gazeta biznesowa Delo ujawniła, że Służba Bezpieczeństwa Ukrainy niedawno zamknęła magazyn, w którym wydobywano kryptowaluty za pomocą konsoli PlayStation 4. Tym razem ten proceder przeniósł się na popularną grę piłkarską.

Czarny rynek rozwija się w najlepsze

Czarny rynek Ultimate Team FIFA na przestrzeni ostatnich lat stał się ogromną siłą. Istnieje bowiem wiele możliwości kupna i sprzedaży zawartości FUT poza tymi kontrolowanymi przez twórców gry. Problemy EA związane z FUT wyraźnie wskazują, jak dużym problemem stał się ten tryb, ale niestety nie wydaje się, aby producent gry kiedykolwiek zamierzał zmienić swoje praktyki. Mimo że niektóre kraje na całym świecie zaczynają zakazywać loot boxów, EA nadal zarabia na nich ogrom pieniędzy.

Fifa Ultimate Team

Czytaj dalej