Netflix i gry wideo? Przyszykuj się na wielką zmianę w tym serwisie!

22 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Sony Netflix PlayStation współpraca
Źródło: pixabay.com

Platforma Netflix planuje wejść w rynek gier i oferować wiele tytułów za pośrednictwem swojej własnej strony i aplikacji.

Gry na Netflixie? To się wydarzy naprawdę!

Serwis streamingowy Netflix potwierdził, że będzie wprowadzać gry wideo do swojej usługi. Co ważne, w oferowane przez serwis gry będzie można zagrać bez dodatkowych kosztów. Netflix do tej pory działał tylko w świecie telewizji i filmów. Jednak jak obecnie widać, chce również rozszerzyć swoją działalność na coraz popularniejsze gry wideo.

Netflix

Gry, ale tylko mobilne?

Netflix będzie dodawać gry do swojego katalogu w najbliższej przyszłości. Nowy dodatek będzie bezpłatny, ale to jest trochę niejasne, jakie rodzaje gier będzie na usługi. Przeciek wskazał, że Netflix może współpracować z PlayStation dla niektórych tytułów, ale nie jest to jeszcze potwierdzone. Bardzo możliwe jest jednak to, że Netflix skupi się przede wszystkim a grach na urządzenia mobilne. Tak czy inaczej, Netflix otworzył się na rynek gier, a to może skutkować wieloma ciekawymi projektami w przyszłości.

Pozostaje wiele pytań

Czy Netflix urzeczywistni swoją wizję w sposób, który będzie atrakcyjny i skuteczny pozostaje, póki co jedną wielką niewiadomą. Netflix ma ogromną bazę użytkowników i możliwość, aby zaoferować gry wideo dla tych, którzy nie posiadają jeszcze konsoli. Co z tego wszystkiego wyjdzie, to już pokaże czas. W kwietniu 2021 roku Netflix osiągnął 208 milionów subskrybentów. Najwięcej, bo prawie 75 milionów użytkowników pochodzi ze Stanów Zjednoczonych oraz Kanady. Serwis ten dostępny jest na całym świecie z wyjątkiem Chin, Syrii, Korei Północnej i Krymu.

Platforma z filmami Netflix

Czytaj dalej