Assasin's Creed użyty do promocji kraju! Czy popularna gra sprowadzi miliony turystów na małą wyspę?

22 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Assassins Creed Valhalla Wrath of the Druids gra wideo DLC
Źródło: store.steampowered.com

Organizacja turystyczna Discover Ireland wykorzystała materiał filmowy z gry Assassin's Creed: Valhalla, by zachęcić graczy do odwiedzenia tej wyspy.

Assasin's Creed pomoże w turystyce?

Seria Assassin's Creed zebrała graczy z całego świata, a teraz Discover Ireland wykorzystuje ten fakt, wraz z materiałem filmowym z gry Assassin's Creed Valhalla, do promowania turystyki w swoim kraju. Szmaragdowa Wyspa została powołana do życia w ostatnim rozszerzeniu Wrath Of The Druids DLC, w którym Eivor staje do walki ze złowrogim kultem druidów o nazwie Children of Danu.

Assasin's Creed Valhalla - gra komputerowa

Rzeczywistość wikingów

Choć może nie jest to najbardziej historycznie dokładne źródło, seria Assassin's Creed jest godna uwagi ze względu na wykorzystanie prawdziwych miejsc i wydarzeń, od włoskiego renesansu po amerykańską rewolucję. Te realia zostały nawet wykorzystane w specjalnych funkcjach gry, takich jak niedawno ogłoszony tryb Discovery Tour, który pozwala graczom Assassin's Creed Valhalla doświadczyć życia wikinga bez konieczności zmagania się z wrogami z głównej kampanii gry. Tryb ten opiera się na podobnych funkcjach z poprzednich gier, pozwalając graczom na wykonywanie codziennych zadań, z którymi musieliby żyć obywatele tamtych czasów.

Gra przypomniała o wielu znanych miejscach

To właśnie to przywiązanie do realizmu zwróciło uwagę irlandzkiej agencji turystycznej, która przygotowała reklamę wykorzystującą materiał z Assassin's Creed Valhalla: Wrath Of The Druids. Prawdziwe zabytki, takie jak Dublin, Benbulben, czy Giant's Causeway, zostały pokazane na niesamowitych wizualizacjach z gry, a narrator zachęca graczy do sprawdzenia ich rzeczywistych odpowiedników. Fani gry, którzy nie znają tego regionu, mogą więc być zainteresowani odwiedzeniem tego kraju.

assassin's creed valhalla - wrath of the druids gra wideo

Czytaj dalej