250 złotych za grę, którą przejdziesz w 5 minut? To naprawdę się wydarzyło!

21 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Returnal gra wideo PlayStation 5
Źródło: blog.playstation.com

Dzisiejsze gry znane są z długiej i rozbudowanej fabuły, która niekiedy potrafi rozciągać się na dobre kilkadziesiąt godzin. Jak się jednak okazuje, taką grę można przejść...również w 5 minut.

Exclusive na PlayStation 5 pokonany w kilka minut

W niesamowitym pokazie wysoce wykwalifikowanej rozgrywki jednemu z graczy udało się ukończyć grę Returnal w mniej niż pięć minut, ustanawiając przy okazji nowy rekord. Returnal ukazał się jako jeden z pierwszych prawdziwych exclusivów dla PlayStation 5 na początku tego roku i choć zyskał sławę dzięki zagmatwanej historii i imponującemu wykorzystaniu kontrolera PS5 DualSense, jest też znany z tego, że trudno go ukończyć, a co dopiero tak szybko.

Returnal na celowniku speedrunerów

Kluczowym elementem fabuły Returnal jest fakt, że za każdym razem, gdy Selene, badaczka przestrzeni kosmicznej ASTRA, umiera, budzi się ponownie w miejscu, w którym rozbił się jej statek kosmiczny, Helios. Podążając naprzód, Selene odkrywa swoje własne zwłoki zaśmiecające świat, a także coraz trudniejszych obcych wrogów do pokonania w różnych nieprzyjaznych biomach. Jednakże, podczas gdy wiele osób spędziło wiele godzin, grając w Returnal tylko po to, by przejść przez pierwszy biom gry, jeden speedrunner ukończył go w niesamowitym czasie 4 minut 58 sekund.

Returnal gra wideo recenzja

Przejście gry w niecałe 5 minut. Czy to naprawdę możliwe?

MentalToast podzielił się swoim imponującym speedrunem na YouTube, gdzie, dosłownie, mkną obok wrogów z zadziwiającą prędkością. Dzieje się tak po części dzięki temu, że MentalToast zaimplementował technikę znaną jako "Dash-Melee Jump", która pozwala pchać Selene do przodu w znacznie szybszym tempie, niż jest to osiągane przy zwykłym dashu. W grze nie ma też żadnych scenek, ponieważ MentalToast pomija je, aby jeszcze bardziej przyspieszyć cały proces ich biegu, który można obejrzeć poniżej.

Podczas gdy wielu może tylko pomarzyć o przejściu jednego z biomów w Returnal w tak krótkim czasie, Housemarque jest zajęte upewnianiem się, że wszystkie problemy z grą zostały usunięte. Najnowszy patch dla Returnal został niedawno udostępniony i powinien naprawić między innymi problem ze Zmarłymi Skautami, którzy nie pojawiają się tak często, jak powinni.

Returnal gra wideo PlayStation 5

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zmiany w aplikacji Tinder. Kto będzie obecny podczas Twoich rozmów?
  2. Gracz dokonał czegoś niemożliwego. Cały gamerski świat jest w szoku!
  3. Internetowa legenda znika na dobre! Microsoft wydał oświadczenie.
  4. Średniowieczny bastion ze średniowiecznym sterowaniem i UI. Recenzja Siege Survival: Gloria Victisink 4
  5. Zamierzasz zainwestować w kryptowaluty? Lepiej to przeczytaj
  6. Szybki zwrot i propozycja od celebryty. Sprawdź jak możesz zostać oszukany w sieci
Czytaj dalej