Dziś premiera serialu "Cień i kość" na platformie Netflix!

23 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
Cień i kość serial 2021 Netflix premiery seriali
Źródło: popsugar.com

Serial "Cień i kość" dzisiaj pojawił się w internetowej platformie Netflix. O czym będzie opowiadał nowy serial i kto zagra główne role w produkcji?

"Cień i kość" to serial telewizyjny fantasy opracowany przez Erica Heisserera dla Netflix. Oparty jest na trylogii Grisza, z których pierwsza to właśnie "Cień i kość" oraz duologii "Sześć wron" autorstwa Leigh Bardugo.

O czym jest serial?

"Cień i kość" powstał na podstawie serii Leigh Bardugo. Bestsellerowa książka opowiadała o fikcyjnym Uniwersum Griszów. Jej akcja tak samo, jak i akcja serialu osadzona jest w świecie, w którym trwa obecnie wojna. Główna bohaterka serialu to Alina Starkov. Jest to szeregowa żołnierka, która odkrywa, że posiada nadprzyrodzone moce. Sytuacja militarna staje się jeszcze bardziej napięta, a bohaterka odbywa wojskowe szkolenie w elitarnej armii. Alina stopniowo uczy się i przyzwyczaja do swoich umiejętności. Konflikt trwa dalej. Przetrwanie i wyzwolenie kraju będzie niezwykle trudne.

Cień i kość serial 2021 Netflix

Obsada filmu

W rolach głównych wystąpią:

 • Jessie Mei Li jako Alina Starkov: Sierota i szeregowa żołnierka
 • Ben Barnes jako Generał Kirigan: Generał Armii Griszy
 • Freddy Carter jako Kaz Brekker: Przywódca Dregsów
 • Amita Suman jako Inej Ghafa: Członek Dregsów
 • Kit Young jako Jesper Fahey: Członek Dregsów
 • Archie Renaux jako Malyen "Mal" Oretsev: Sierota, najlepszy tropiciel armii Ravki, najlepszy przyjaciel Aliny z dzieciństwa

"Cień i kość" już dostępne w Netflix

Zdjęcia do pierwszego sezonu rozpoczęły się w październiku 2019. Serial nagrywano w Budapeszcie i okolicznych miejscowościach. Dodatkowe sesje zdjęciowe miały miejsce w Vancouver. Muzykę do serialu skomponował Joseph Trapanese. Duet David J. Peterson i Christian Thalmann zajął się natomiast fikcyjnym językiem, który będzie pojawiał się w produkcji. Netflix wydał teaser zapowiedzi w grudniu 2020 roku. Oficjalny zwiastun został wydany 30 marca 2021 roku. Pierwszy sezon serialu "Cień i kość" będzie składał się z ośmiu odcinków.

Cień i kość serial 2021 Netflix

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Kultowe RPG powraca w nowej odsłonie! Premiera NieR Replicant ver1.224
 2. Pieniądze: Dogecoin osiągnął szczyt? Jak wygląda sytuacja nowej waluty?
 3. Elon Musk z własną kryptowalutą? Na rynku pojawiła się właśnie Elongate
 4. Apex Legends jako gra mobilna? Już niedługo to się stanie!
 5. Czy wiktoriański styl dał radę? Nasza recenzja serialu The Nevers
 6. Lepszy sezon w MLB The Show 21? Oto nasza recenzja
Czytaj dalej