Resident Evil rzuca wyzwanie gigantom! Może ich przeskoczyć na Twitchu!

21 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Resident Evil Village Capcom Lady Dimitrescu survival horror
Źródło: br.atsit.in

Resident Evil Village staje się jedną z najczęściej oglądanych gier na Twitchu. Jaki wynik osiągnęła niedawna premiera w maju?

Antagonistka motorem napędowym nowego Resident Evil

Resident Evil Village staje się jedną z najczęściej oglądanych gier na Twitchu w rekordowym miesiącu dla platformy. Gra która ukazała się 7 maja, zbierając pochwały zarówno od krytyków, jak i fanów. esident Evil Village odniosło sukces finansowy, trafiając na szczyt listy sprzedaży gier wideo w wielu krajach. Najnowsze dane pokazują, że Resident Evil Village jest już drugą najlepiej sprzedającą się grą 2021 roku, ustępując jedynie Black Ops Cold War. Wciągająca Resident Evil Village została zbudowana wokół głównej antagonistki Lady Dimitrescu, zdobywając zainteresowanie zarówno długoletnich, jak i nowych fanów serii Resident Evil. Nie wiadomo, czy to właśnie ta postać jest głównym motorem napędowym internetowej ciekawości i kasowego sukcesu tytułu. Nie ulega jednak wątpliwości, że Lady Dimitrescu odegrała ważną rolę w przyciągnięciu uwagi do gry na wielu platformach.

Resident Evil Village Capcom Lady Dimitrescu survival horror

Capcom rzuciło wyzwanie gigantom

Według raportu Stream Elements State of the Stream for May 2021 Resident Evil Village zadebiutowało jako dziesiąta najczęściej oglądana gra na Twitchu w tym miesiącu. 48 milionów godzin oglądania sprawiło, że Resident Evil Village jest jedyną grą single-player, która znalazła się na liście. Podczas gdy Resident Evil Village nie przebiło takich tytułów jak Apex Legends, Minecraft i Counter-Strike: Global Offensive, to osiągnięcie to jest nie do przecenienia ze względu na to, co oznacza dla serii Resident Evil. Jeśli fani nadal będą konsumować grę w takim tempie, wkrótce może pojawić się mnóstwo dodatków DLC do Resident Evil, ponieważ gra nadal będzie wspierana.

Nadchodzi zmiana kierunku?

Pomimo uwagi poświęconej gry wieloosobowe, zwłaszcza strzelanki z perspektywy pierwszej osoby ze względu na ich przewagę w esporcie, gry dla jednego gracza pozostają popularną atrakcją na platformach streamingowych, takich jak Twitch. Resident Evil Village, które odniosło sukces tak szybko, to prawdopodobnie świetny znak dla przyszłości serii, która zmierza w nieco innym kierunku.

Resident Evil Village gry 2021 Capcom

Czytaj dalej