Electronic Arts ma powody do radości. Nowy projekt rozszedł się jak świeże bułeczki!

21 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
It Takes Two Origin Electronic Arts gra wideo gry 2021
Źródło: pcgamer.com

Doceniona przez krytyków gra kooperacyjna It Takes Two przekroczyła liczbę dwóch milionów sprzedanych egzemplarzy. To kolejny już sukces Hazelight Studio.

Przygodowa gra kooperacyjna It Takes Two firmy Hazelight Studios osiągnęła kolejny imponujący sukces. Tym razem przekroczyła 2 miliony sprzedanych od momentu premiery w marcu tego roku. It Takes Two przekroczyło milion sprzedanych egzemplarzy po niecałym miesiącu obecności na rynku. Teraz ta liczba podwoiła się.

It Takes Two Origin Electronic Arts gra wideo gry 2021

Drugi sukces dewelopera

To już drugi sukces zespołu deweloperskiego pracującego w ramach skupionego na indie imprintu Electronic Arts, EA Originals. Pierwszy projekt, A Way Out z 2018 roku, zdołał przenieść milion egzemplarzy w ciągu dwóch tygodni od premiery. Najnowsza aktualizacja sprzedaży Hazelight pojawiła się w styczniu tego roku, kiedy to studio pochwaliło się, że sprzedaż A Way Out przekroczyła 3,5 miliona. Co ciekawe, It Takes Two już teraz przebija wyniki rynkowe poprzedniej gry zespołu. Wystarczy powiedzieć, że taki kamień milowy jest nie lada wyczynem, szczególnie dla doświadczenia, które użytkownicy mogą cieszyć się tylko w kooperacji. Ciągły sukces przedsięwzięć Hazelight pokazuje, że istnieje publiczność dla skupionych na fabule projektów dla dwóch graczy. Na razie jednak nie wygląda na to, by wielu innych twórców eksplorowało tego typu gry.

Na czym polega gra?

Założenie It Takes Two obraca się wokół pary, której małżeństwo rozpadło się jakiś czas temu. Podczas gdy na skraju rozwodu, dwa stają się tak sprzeczne, że ich córka, Rose zaczyna desperacko szukać sposobu, aby pomóc im pogodzić. Tak więc Rose buduje dwie lalki wzorowane na jej rodziców, w kulminacyjnym momencie mąż i żona znaleźć się przekształcony w lalki, a następnie poprowadzony wzdłuż podróży przez magiczną książkę samopomocy. Niezliczone przeszkody i zagadki zmuszają ich do współpracy, a wszystko to inspirowane jest konfliktami, z jakimi para borykała się w swoim codziennym życiu. Nic dziwnego, że to unikalne doświadczenie trafiło do tak wielu ludzi.

It Takes Two Origin Electronic Arts gra wideo gry 2021

Czytaj dalej