Zamierzasz zainwestować w kryptowaluty? Lepiej to przeczytaj

20 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Bitcoin pieniądze finanse kryptowaluty
Źródło: pixabay.com

Ostatnie tweety Elona Muska oraz decyzje chińskiego rządku bezpośrednio wpłynęły na ceny kryptowalut takich jak Bitcoin, Dogecoin, i Ether.

Spadki, duże spadki

Ceny Bitcoin, Dogecoin wraz z cenami innych popularnych kryptowalut, takich jak Ether, Matic i Binance Coin, gwałtownie spadły w ostatnich dniach. Doprowadziło to do gorączki handlowej, z którą wiele giełd w różnych państwach na świecie poradziły sobie z niemałym trudem. Bitcoin, czyli największa i najpopularniejsza kryptowaluta na świecie z kapitalizacją rynkową ponad 1 biliona dolarów, była w obrocie niebezpiecznie blisko 30 000 dolarów. Warto dodać, że jeszcze miesiąc temu potrafiła kosztować ponad 60 000 dolarów, czyli dwa razy więcej. Cena memicznej kryptowaluty Dogecoin także zaliczyła duży spadek i jak dotąd zdołała tylko częściowo odzyskać równowagę.

Bitcoin pieniądze finanse kryptowaluty

24 godziny, które wstrząsnęły rynkiem kryptowalut

Cały rynek kryptowalut w ciągu ostatnich 24 godzin spadł o blisko 10%. Bitcoin zdołał już jednak odzyskać równowagę i powrócił do poziomu 40 000 dolarów. Stało się to, częściowo dzięki tweetowi Elona Muska z zeszłego wieczoru. Dogecoin zaliczył 11-procentowy spadek, natomiast Ether spadł o 9%. Największe spadki zaliczyły Binance Coin (15%) oraz Ripple (19%).

Co tym razem spowodowało spadki?

Najnowszym wydarzeniem, o którym mówi się, że wpłynęło na spadek rynku kryptowalut, jest ogłoszenie przez Chiny zakazu handlu kryptowalutami. Powszechny zakaz zabrania bankom i innym platformom płatności online oferowania jakichkolwiek usług związanych z kryptowalutami w kraju. Chiny zakazały giełd kryptowalutowych, ale nie zabroniły jeszcze osobom prywatnym posiadania cyfrowych aktywów. Dzieje się to tuż po tym, jak zwolennicy kryptowalut, w tym sam Elon Musk podnieśli obawy dotyczące wpływu wydobycia kryptowalut na środowisko. Obserwatorzy rynku i zwolennicy kryptowalut sugerują jednak, że ostatni spadek jest raczej zdrową korektą rynku, a nie krachem.

Bitcoin pieniądze finanse kryptowaluty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szybki zwrot i propozycja od celebryty. Sprawdź jak możesz zostać oszukany w sieci
  2. Lubisz stawiać zakłady? Już niedługo będą one wyglądać zupełnie inaczej!
  3. Ludzie otrzymują propozcyję od...Elona Muska, a potem tracą wszystkie oszczędności!
  4. Nadchodzi kryptowalutowa rewolucja! Wszystko ma zacząć się od Bitcoina!
  5. Twoje dziecko gra w gry wideo? Wkrótce może stać się milionerem!
  6. Chcesz być bogaty? Wybierz się na ocean! Złoto, skarby i inne ciekawostki o oceanie
Czytaj dalej