Średniowieczny bastion ze średniowiecznym sterowaniem i UI. Recenzja Siege Survival: Gloria Victis

20 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Recenzje
Siege Survival Gloria Victis gra wideo recenzja
Źródło: gamespredator.com

Czy Siege Survival: Gloria Victis to gra, do której warto zasiąść? Czy przejęcie władzy na bastionem i rozwijanie go będzie Ci sprawiać przyjemność?

Melancholijna gra gdzie ludzie grają pierwsze skrzypce

Siege Survival: Gloria Victis to zaskakująco melancholijna gra, w której przede wszystkim chodzi o ludzi. Nie chodzi tu o maszyny wojenne ani o silniki oblężnicze, które nadciągają, by zburzyć mury - ale o ludzi wewnątrz tych murów, którzy próbują pozostać przy życiu. W związku z tym gra zawiera kilka przejmujących i ponurych momentów. Siege Survival: Gloria Victis jest narracyjnie napędzany i daje wgląd w świat Gloria Victis z innej perspektywy niż MMO. Nawet muzyka jest nieubłaganie smutna i niepokojąca, dając całej grze poczucie beznadziei - przetrwanie w Twoim forcie zdecydowanie nie jest gwarantowane.

Siege Survival Gloria Victis gra wideo recenzja

Mikro zarządzanie może Cię znużyć

Na początku gry możesz więc być nieco oszołomiony samouczkiem, który jakby odpadł po podaniu samych podstaw. Kiedy dostaniesz się do właściwej pętli rozgrywki, uczucie ponurości przełoży się na porywającą rozgrywkę. Aspekt budowania bazy jest interesujący, ale jest w nim tak dużo mikro zarządzania, przez co może wydać Ci się nużący, szczególnie jeśli nie jest fanem tego trybu w grach.

Dla kogo jest ta gra? Plus i minusy

Siege Survival: Gloria Victis na pewno może Cię niemało zaskoczyć. Masz wrażenie, że szanse są wyrównane, a Ty ledwo trzymasz się na nogach - i to tylko dzięki paskom stanu, ale także dzięki reprezentacjom ludzi, z którymi zaczniesz czuć prawdziwą więź. Minusami gry na pewno jest niewygodna mechanika, słabe sterowanie i nieintuicyjne UI. Pojedynczy tryb Story Mode z jedynym scenariuszem gry, w zasadzie tryb domyślny lub sposób, w jaki gra ma być rozgrywana, wystarczy, aby pokazać, co może zaoferować.

Siege Survival Gloria Victis gry 2021 gra strategiczna

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szybki zwrot i propozycja od celebryty. Sprawdź jak możesz zostać oszukany w sieci
  2. Lubisz stawiać zakłady? Już niedługo będą one wyglądać zupełnie inaczej!
  3. Nowa gra od twórców Wiedźmina dostępna za darmo! Tylko przez ograniczony czas
  4. Długo oczekiwane DLC już dostępne! Gracze nie kryją swojego zadowolenia
  5. Ludzie otrzymują propozcyję od...Elona Muska, a potem tracą wszystkie oszczędności!
  6. Chcesz łatwo zarobić? Oto pięć najbardziej opłacalnych misji jakie możesz wykonać sam w GTA Online
Czytaj dalej