Internetowa legenda znika na dobre! Microsoft wydał oświadczenie.

20 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Microsoft Edge Internet Explorer
Źródło: tech.hindustantimes.com

Internet Explorer to przeglądarka, która działa od przeszło 25 lat. Microsoft postanowił jednak przestać ją wspierać. Co będzie następstwem tej decyzji?

Za rok Internet Explorer przestanie działać

Przeglądarka internetowa Internet Explorer zostanie oficjalnie wycofana z użytku 15 czerwca 2022 roku. Tak ogłosił Microsoft. Firma zastąpi Internet Explorera 11 przeglądarką Microsoft Edge. Microsoft wcześniej ogłosił, że jego 365 online nie będzie już wspierać Internet Explorera. Oryginalna przeglądarka od Microsoftu została uruchomiona w sierpniu 1995 roku i ma już ponad 25 lat. Gigant technologiczny z Redmond w stanie Waszyngton twierdzi, że Microsoft Edge będzie kompatybilny ze starszymi, starszymi stronami internetowymi i aplikacjami. Microsoft podał trzy powody, dla których Microsoft Edge jest dobrym zamiennikiem dla Internet Explorera do użytku domowego i biurowego.

Microsoft Edge Internet Explorer

Skąd ta decyzja?

Ogłoszenie o końcu Internet Explorera zostało dokonane poprzez post na blogu Windows. Jednym z najbardziej znaczących powodów jest poprawa bezpieczeństwa przeglądarki Microsoft Edge. Jest ona oparta na Chromium, co zapewnia dobrą ochronę przed atakami phishingowymi i złośliwym oprogramowaniem Innym powodem, dla którego Microsoft chce, aby użytkownicy Internet Explorera migrowali do Edge, jest usprawniona wydajność nowej przeglądarki. Microsoft wprowadził funkcję Sleeping Tabs, która według niego zużywa o 16% mniej pamięci, 26% mniej CPU i zwiększa żywotność baterii w urządzeniach z nią pracujących. Trzecim powodem podanym przez Microsoft na korzyść przeglądarki Edge jest jej kompatybilność zarówno ze starszymi, jak i nowoczesnymi stronami internetowymi.

Kiedy migrować z Explorera?

Microsoft sugeruje użytkownikom migrację z Internet Explorera do swojej przeglądarki Edge przed 15 czerwca 2022 roku. Po wyrażeniu zgody na przejście do Microsoft Edge można łatwo przenieść swoje hasła, ulubione i inne dane przeglądania z Internet Explorera za pomocą kilku kliknięć.

Microsoft Edge Internet Explorer

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szybki zwrot i propozycja od celebryty. Sprawdź jak możesz zostać oszukany w sieci
  2. Lubisz stawiać zakłady? Już niedługo będą one wyglądać zupełnie inaczej!
  3. Nowa gra od twórców Wiedźmina dostępna za darmo! Tylko przez ograniczony czas
  4. Kiedy zagrasz w GTA na next-genach? Rockstar podał oficjalną datę!
  5. Koniec serii F1 oraz Dirt? Wydawca tych gier został przejęty!
  6. Nadchodzi kryptowalutowa rewolucja! Wszystko ma zacząć się od Bitcoina!
Czytaj dalej