Facebook i Google pozbędzie się większości swoich treści? Wiele na to wskazuje!

21 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Facebook Microsoft Instagram Twitter social media Internet
Źródło: pixabay.com

Wiele wskazuje na to, że internetowi giganci, będą zmuszeni do wprowadzenia szeregu zmian na swoich platformach. Co dokładnie ulegnie zmianie?

Giganci zmuszeni do zmian?

Facebook, Google i inni giganci technologiczni będą musieli zobowiązać się do podjęcia większych wysiłków, aby ograniczyć zarabianie na fałszywych informacjach poprzez umieszczanie reklam, zgodnie z dokumentem Komisji Europejskiej, do którego dotarła agencja Reuters. Propozycja jest jedną z kilku, które mają na celu wyeliminowanie niedociągnięć w dobrowolnym kodeksie praktyk w zakresie dezinformacji wprowadzonym w 2018 r., do którego podpisały się Google, Facebook, Twitter, Microsoft, Mozilla i TikTok.

Facebook Mark Zuckenberg

Wkrótce będą zaostrzone wymogi

Jednym z obszarów, w szczególności, w którym kodeks nie osiągnął wystarczającego postępu, jest demonetyzacja dezinformacji, gdzie reklamy online nadal zachęcają do rozpowszechniania dezinformacji. Komisja chce, aby platformy zaostrzyły wymogi kwalifikowalności i procesy przeglądu treści w odniesieniu do programów monetyzacji treści i podziału przychodów z reklam w swoich usługach, aby uniemożliwić uczestnictwo podmiotom, które systematycznie publikują treści oznaczone jako dezinformacja. Z kolei firmy zajmujące się technologiami reklamowymi powinny określić kryteria stosowane przy umieszczaniu reklam i przyjąć środki umożliwiające weryfikację miejsca ich umieszczenia.

Treści polityczne pod większą kontrolą

Dokument chce również, aby firmy w jasny i skuteczny sposób oznaczały reklamy polityczne i tematyczne, wyróżniając je jako treści płatne. W zaktualizowanym kodeksie postępowania po raz pierwszy określono również kluczowe wskaźniki efektywności, które pozwolą władzom sprawdzić, czy firmy wywiązują się ze swoich zobowiązań. Przedsiębiorstwa będą miały czas do końca września na przedstawienie projektu swoich zobowiązań. Komisja przedstawi zaktualizowany kodeks w dniu 26 maja.

Microsoft Nuance internet technologia Stany Zjednoczone

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zamierzasz zainwestować w kryptowaluty? Lepiej to przeczytaj
  2. Średniowieczny bastion ze średniowiecznym sterowaniem i UI. Recenzja Siege Survival: Gloria Victis
  3. Internetowa legenda znika na dobre! Microsoft wydał oświadczenie.
  4. Szybki zwrot i propozycja od celebryty. Sprawdź jak możesz zostać oszukany w sieci
  5. Lubisz stawiać zakłady? Już niedługo będą one wyglądać zupełnie inaczej!
  6. Nowa gra od twórców Wiedźmina dostępna za darmo! Tylko przez ograniczony czas
Czytaj dalej