Dobry horror to straszny horror. Najstraszniejsze horrory cz.6

22 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Horror gra wideo ranking zestawienie
Źródło: bloody-disgusting.com

Poszukiwanie naprawdę dobrego i strasznego horroru to nie łatwe zadanie. Dlatego też pojawiamy się my i przedstawiamy Ci trzy tytuły, które zmrożą krew w Twoich żyłach!

Outlast

Podczas gdy Resident Evil i inne wczesne hity grozy były odpowiednio oznaczane jako survival horror, element "przetrwania" w tych tytułach zazwyczaj obracał się wokół zarządzania ograniczonymi zasobami. Nawet współczesne gry survivalowe wciąż w dużej mierze polegają na zarządzaniu przedmiotami. Odpowiednio nazwany Outlast prezentuje inne podejście do survival horroru i po prostu pozbawia gracza jakichkolwiek zasobów. Przetrwanie w Outlast polega tak naprawdę na znalezieniu sposobu na mentalne pokonanie bezlitosnych strachów. Niektórzy mogą słusznie zapytać, co jest takiego fajnego w grze, która w dużej mierze polega na chowaniu się i bieganiu po ciemku, ale weterani gatunku uznają Outlast za test ich determinacji i sprytu. Radość z gry w Outlast niekoniecznie wynika z grania w nią czy nawet pokonania jej, ale z możliwości powiedzenia, że się ją przeżyło.

Outlast horror gra wideo

Resident Evil: Remake

Oryginalny Resident Evil to gra genialna. Na zawsze zmieniła nasze oczekiwania wobec gatunku horroru w grach wideo i wyznaczyła standard, który do dziś jest używany do pomiaru gier grozy. Jednak oryginalny Resident Evil blednie w porównaniu z wielkością swojego własnego remake'u z 2002 roku. Remake Resident Evil to coś więcej niż tylko seria ulepszonych elementów wizualnych. Fakt, że ten remake w jakiś sposób czyni Resident Evil bardziej przystępnym i bardziej przerażającym, jest osiągnięciem nie do przecenienia. To naprawdę złoty standard wśród remake'ów gier wideo.

Resident Evil Remake horror gra wideo

Silent Hill 2

Silent Hill 2 w nieco mniejszym stopniu opiera się na mgle, ale dzięki wywołaniu podobnego uczucia niepewności zapewnia sobie status najbardziej przerażającej gry grozy, jaka kiedykolwiek powstała. Złożona psychologiczna narracja gry rozluźnia twój uścisk rzeczywistości, podczas gdy trzewny terror takich tworów jak Pyramid Head gwarantuje, że nie znajdziesz pocieszenia w żadnych odpowiedziach, które możesz odkryć. Niewiele gier jest w stanie naznaczyć cię tak, jak Silent Hill 2. Pozostaje ona w pamięci na długo po tym, jak szybkie strachy z innych gier staną się mglistym wspomnieniem.

Silent Hill 2 horror gra wideo

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Strach się bać! Najstrajszniejsze horrory cz.5
  2. 3 tytuły dla każdego kto lubi się bać. Najstraszniejsze horrory cz.4
  3. W tych grach dobrze się przestraszysz. Najstraszniejsze horrory cz.3
  4. Strach ma wielkie oczy! Najstrajszniejsze horrory cz.2
  5. Zagraj w te gry jeśli chcesz się bać! Najstarszniejsze horrory cz.1
  6. Nowa gra od twórców Wiedźmina dostępna za darmo! Tylko przez ograniczony czas
Czytaj dalej