Zoom dokonał wielkiego kroku! Firma przejęła dostawcę oprogramowania w chmurze Five9!

21 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Zoom aplikacja mobilna
Źródło: prismetric.com

Firma Zoom przejmuje dostawcę oprogramowania w chmurze Five9. Przejęcie Five9 ma pomóc w zwiększeniu obecności Zoom wśród klientów korporacyjnych.

15 miliardów dolarów na szali

Firma Zoom Video Communications zgodziła się kupić dostawcę oprogramowania w chmurze Five9 w transakcji wartej około 14,7 miliarda dolarów. Wszystko po to, aby dotrzeć do klientów biznesowych, którzy chcą zwiększyć zaangażowanie klientów. Dostawca usług telekonferencyjnych stał się nazwą domową i ulubieńcem inwestorów w ostatnim roku ze względu na sytuację, która panowała na świecie w 2020 roku i zmusiła wiele osób do pozostania w domach. Firmy i szkoły przyjęły usługi Zoom do prowadzenia wirtualnych zajęć, spotkań biurowych i spotkań towarzyskich.

Zoom aplikacja mobilna internet ludzie

Zoom szykuje nowe usługi

Firma z siedzibą w San Jose w Kalifornii koncentruje się obecnie na swoim dwuletnim produkcie Zoom Phone, który działa w chmurze, oraz na produkcie Zoom Rooms, który służy do prowadzenia konferencji, ponieważ więksi gracze, Facebook i Google, również wzmacniają swoje produkty wideo. Firma oczekuje, że przejęcie Five9 pomoże wzmocnić obecność Zoom wśród klientów korporacyjnych i pozwoli na przyspieszenie długoterminowego wzrostu wartości akcji firmy.

Czy przejęcie Five9 bardzo zmieni Zoom?

Przejęcie uzupełni usługę Zoom Phone, alternatywę dla starszych ofert telefonicznych, poprzez dodanie klientów biznesowych Five9 i połączenie oprogramowania centrum kontaktowego w celu optymalizacji interakcji z klientem w różnych kanałach. Five9 stanie się jednostką operacyjną firmy Zoom, a jej dyrektor generalny, Rowan Trollope, zostanie prezesem firmy, pozostając na stanowisku szefa jednostki po transakcji, która ma zostać zamknięta w pierwszej połowie 2022 roku.

Zoom aplikacja mobilna internet ludzie

Czytaj dalej