Wiedźmin na urządzenia przenośne! Premiera gry Wiedźmin: Monster Slayer

21 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
Wiedźmin Monster Slayer CD Projekt Red gra mobilna
Źródło: leet.hu

Warszawskie studio Spokko będące niezależną częścią CD Projekt Red właśnie ukończyło prace nad mobilną grą Wiedźmin: Monster Slayer. Gra jest już dostępna

Fabuła gry

Mobilna odsłona popularnej serii Wiedźmin rozpoczyna się wiele wieków przed wydarzeniami przedstawionymi we wcześniejszych grach od CD Projekt Red, jak i przed tym, co w swoich książkach umieścił Andrzej Sapkowski. Każdy z graczy będzie miał więc możliwość na utworzenie swojego własnego wyjątkowego wiedźmina. Następnie będą oni mogli przemierzać świat, w którym czai się wiele niebezpieczeństw. W trakcie podróży będą oni napotykać zarówno groźne stwory, jak i handlarzy i niezależne postacie, dzięki którym poznają kolejne części fabularnej kampanii.

Wiedźmin Monster Slayer CD Projekt Red gra mobilna

Mechanika gry

W mobilnym Wiedźminie wykorzystano w pełni technologię rozszerzonej rzeczywistości. Nie da się ukryć, że produkcja ta jest dość mocno inspirowana innym popularnym tytułem, a mianowicie Pokemon GO. W dodatku działa ona w podobny sposób. W Wiedźminie gracze nie będą jednak łapać potworów do kieszeni, a toczyć walkę z trójwymiarowymi przeciwnikami. W grze nie zabraknie także szkolenia wiedźmina, wykonywanie magicznych mikstur, a także odpowiedni dobór ekwipunku. W grze pojawią się potwory znane ze wcześniejszych części serii Wiedźmin, jak i zupełnie nowe utworzone specjalnie z myślą o mobilnej wersji gry.

Inne aspekty

Gra Wiedźmin: Monster Slayer pojawi się zarówno na urządzenia z Androidem, jak i systemem iOS. Produkcja ta dedykowana jest osobom powyżej 12 roku życia.

Wiedźmin Monster Slayer CD Projekt Red gra mobilna

Czytaj dalej