Netflix i Sony połączą swoje siły? Nowy wyciek sugeruje, że to bardzo możliwe!

19 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Sony Netflix PlayStation współpraca
Źródło: pixabay.com

Wyciekły obrazy znalezione w kodzie aplikacji Netflix, które sugerują, że firma może nawiązać współpracę z PlayStation.

Sony i Netflix razem?

Plotki o partnerstwie Netflixa i PlayStation w dziedzinie gier zaczęły rozprzestrzeniać się w momencie, kiedy do sieci trafiły informacji o tym, że w kodzie aplikacji znaleziono obrazy związane z PlayStation, które zostały wydobyte z danych aplikacji. Firma Netflix potwierdziła, że ma plany wejścia w branżę gier. W tym celu zatrudniła nawet byłego kierownika Electronic Arts, który dzierżyć będzie stanowisko wiceprezesa do spraw rozwoju gier.

Netflix

Współpraca nie jest jeszcze potwierdzona

Informacje pochodzące z przecieku nie zostały potwierdzone ani przez Netflix, ani przez PlayStation. Do tej pory PlayStation charakteryzowało się tym, że nie było najbardziej przystępne dla niektórych dużych firm. W czerwcu dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment stwierdził, że obsługa crossplay w PlayStation będzie wkrótce bardziej powszechna, a wygląda na to, że producent konsoli może mieć również inne plany, jak rozszerzyć swoją obecność poza konsole PlayStation i crossplay.

Sony i Netflix już współpracowali

Poza grami wideo, Sony i Netflix prowadziły już ze sobą interesy. W kwietniu, obie firmy doszły do porozumienia w sprawie wyłącznego udostępniania przez Netflix filmów Sony po ich emisji w kinach, więc dwa giganty są ze sobą dobrze zaznajomione. Biorąc pod uwagę charakter umowy filmowej, można śmiało powiedzieć, że obie strony są co najmniej na polubownych warunkach. Mając to na uwadze, być może Netflix i PlayStation zbliżające się do siebie na rzecz partnerstwa w dziedzinie gier nie jest całkowicie wykluczone.

Sony Netflix PlayStation

Czytaj dalej