Deweloper Call of Duty: Warzone ma dość! Posypała się wielka fala banów!

20 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Call of Duty Warzone gra wideo FPS Activision
Źródło: youtube.com

Deweloper gry Call of Duty: Warzone Raven Software wprowadził dwie duże fale banów, które usunęły około 50 000 oszustów z gry.

Wielka fala banów w CoD:Warzone

W związku z tym, że w Call of Duty: Warzone pojawia się coraz więcej oszustów, deweloper Raven Software wprowadził ostatnio fale banów, które usunęły z gry ponad 50 000 kont. Odsłona battle royale w kultowej serii strzelanek pierwszoosobowych została uruchomiona w marcu 2020 roku. Od tego czasu deweloperzy pracują nad utrzymaniem gry poprzez aktualizacje, wydarzenia i moderację.

Call of Duty Warzone Activision bany

Problem od czasu premiery

Od czasu premiery, Call of Duty: Warzone jest coraz bardziej nękane przez hakerów i oszustów. Twórcy gry podjęli jednak próbę walki z tymi graczami, ostatnio zwrócili uwagę na oprogramowanie wykorzystujące uczenie maszynowe do oszukiwania w Warzone i innych grach. Jeden z filmów w serwisie YouTube został niedawno wykorzystany do zareklamowania tego zaawansowanego oprogramowania, które podobno wykorzystuje technologię uczenia maszynowego i jest kompatybilne z konsolami. Oszustwo pozwala rzekomo na to, by broń użytkownika automatycznie celowała i trafiała w przeciwników, dzięki czemu oszust jest praktycznie nie do zatrzymania w grze. Na szczęście wydawca Call of Duty, firma Activision, dowiedziała się o publicznej reklamie tego oszustwa i podjęła kroki w celu usunięcia reklamy z YouTube. Niestety, w Internecie wciąż można znaleźć niezliczone źródła cheatów i hacków.

Wielu graczy to oznacza i wielu oszustów?

Jako darmowa odsłona popularnej serii, Call of Duty: Warzone przyciąga ogromną i zróżnicowaną bazę graczy. Podczas gdy wielu z tych fanów czerpie przyjemność z gry, nie brakuje też takich, którzy hakują i manipulują systemami tytułu, by uzyskać łatwą przewagę. Choć fale banów są dobrym sposobem na pozbycie się ogromnych rzesz oszustów, możliwe jest również, że w sieci znajdą się niewinni gracze. Czas pokaże, jak rozwinie się społeczność Warzone online.

Call of Duty Warzone gra wideo fps

Czytaj dalej