Bitcoin wchodzi do branży DeFi? Na szali ponad 110 miliardów dolarów!

20 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Jack Dorsey Twitter Bitcoin pieniądze internet
Źródło: techcrunch.com

CEO Twittera Jack Dorsey ogłosił, że jego firma Square planuje wprowadzić Bitcoin do branży DeFi. Na szali są naprawdę ogromne pieniądze.

Bitcoin przejmuje kolejną branżę?

CEO Twittera, Jack Dorsey ujawnił, że jego firma fintech, Square buduje nową jednostkę, która koncentruje się na tworzeniu i wdrażaniu zdecentralizowanych usług finansowych (DeFi) w sieci Bitcoin. Branża DeFi wyrosła na jedną z największych branż na rynku kryptowalut, ponieważ całkowita wartość zablokowana (TVL) na wszystkich platformach DeFi gwałtownie wzrosła do około 110 miliardów dolarów z 2 miliardów dolarów. To wzrost o ponad 5400% porównując z lipcem zeszłego roku.

Bitcoin pieniądze finanse kryptowaluty

Dorsey ma jeden cel

Jack Dorsey ogłosił za pośrednictwem Twittera, że Square tworzy nową firmę i koncentruje się na budowaniu otwartej platformy deweloperskiej, której jedynym celem jest ułatwienie tworzenia nie-custodialnych i zdecentralizowanych usług finansowych.

Bitcoin będzie wiódł prym w DeFi?

Sieć Bitcoin nie obsługuje obecnie możliwości inteligentnych kontraktów, co utrudnia konkurowanie z opartym na Ethereum DeFi i innymi kryptowalutami blockchain z obsługą DeFi. Według danych z Defi Llama, Ethereum dominuje w pierwszej setce platform DeFi pod względem zablokowanej wartości (TVL), z Aave na szczycie listy z 10,1 miliardami dolarów w TVL. Binance Smart Chain, bliski konkurent Ethereum w zakresie blockchain, również stanowi konkurencję dla platform takich jak PancakeSwap z 3,76 miliardami dolarów w TVL i Venus z 1,49 miliardami dolarów w TVL.

Bitcoin kryptowaluta pieniądze finanse Stany Zjednoczone

Czytaj dalej