Do Google Play trafił zmieniony PUBG! Jak teraz wygląda wersja dedykowana dla Indii?

20 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
PUBG FPS gra komputerowa Indie Chiny Azja
Źródło: dnaindia.com

PUBG Mobile jest ponownie na Google Play Store w Indiach. To odpowiedź na wydany wcześniej zakaz dotyczący tego tytułu. Gra wróciła w zmienionej formie.

Zmieniony PUBG wraca do Google Play

Gra jest teraz znana jako Battlegrounds Mobile Indie, i została poddana łagodnej cenzurze oraz zgodności nowych danych. Ten ostatni punkt przypuszczalnie oznacza dalsze oddalenie gry od chińskiego giganta technologicznego Tencent. W 2020 roku rząd indyjski zakazał ponad 200 aplikacji, które miały połączenia z Chinami, w tym PUBG Mobile, który różni się od PC i gier konsolowych. Indie i Chiny od kilku lat są geopolitycznymi rywalami. Napięcie wzrosło jednak po tym, jak w maju rozpoczęły się potyczki graniczne. PUBG Mobile był już kontrowersyjny w Indiach z powodów innych niż jego związek z Chinami, takich jak uzależniająca natura gry.

PUBG FPS gra online multiplayer

Co zmienia się w nowym Battlegrounds?

Battlegrounds Mobile India zamienia czerwoną krew na zieloną i regularnie przypomina ludziom, że są w "wirtualnym świecie". Zgodność danych wiąże się z nowym systemem kont, do którego gracze PUBG Mobile mogą przenieść swoje konta. Deweloper PUBG Studio powiedział również wcześniej, że będzie zerwanie więzi, z Tencent w Indiach i przeniesienie hostingu do lokalnych serwerów Microsoft Azure, co może być wystarczające, aby uspokoić rząd Indii i Google. Nie jest jeszcze jasne, czy rząd indyjski rzeczywiście zatwierdził powrót, zwłaszcza gdy większość innych aplikacji powiązanych z Chinami nadal brakuje.

Miliony graczy mimo zakazów

PUBG Mobile jest tak popularny w Indiach, że według danych App Annie około 38 milionów ludzi grało w nią, obchodząc tym samym rządowy zakaz. Gry PUBG mają również fanbase w Ameryce Północnej i Europie. Jednak powoli zostają wypierane przez takie tytuły jak Fortnite i Apex Legends, które również pochodzą z gatunku battle royale.

PUBG FPS gra online multiplayer

Czytaj dalej