Szybki zwrot i propozycja od celebryty. Sprawdź jak możesz zostać oszukany w sieci

20 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Oszustwo FBI Stany Zjednoczone Internet
Źródło: techrepublic.com

FBI otrzymało rekordowy 1 milion skarg na oszustwa internetowe i inwestycyjne w ciągu ostatnich 14 miesięcy. To prawie 70% wzrost.

FBI w ciągu ostatnich 14 miesięcy otrzymało rekordową liczbę związanych z oszustwami internetowymi i inwestycyjnymi. Centrum Zażaleń na Przestępstwa Internetowe potrzebowało siedmiu lat, aby zarejestrować swój pierwszy milion skarg, ale najnowszy milion zajął tylko 14 miesięcy! Jak podaje FBI, w latach 2019-2020 nastąpił prawie 70% wzrost ogólnej liczby skarg.

Oszustwo FBI Stany Zjednoczone Internet

Jakie są najczęstsze oszustwa?

Oszustwa phishingowe, oszustwa polegające na niepłaceniu / niedostarczaniu przesyłek oraz wymuszenia były w pierwszej trójce zgłoszonych przestępstw w ubiegłym roku, podała agencja w swoim raporcie. Agencja stwierdziła również, że osoby fizyczne straciły swoje pieniądze w wyniku oszustw związanych z kompromitacją poczty elektronicznej, oszustw romansowych i programów zaufania oraz oszustw inwestycyjnych.

Oszustwa na celebrytów i inne sztuczki scamerów

Raport FBI na temat ogromnego wzrostu liczby skarg dotyczących oszustw internetowych i oszustw inwestycyjnych pojawia się dzień po tym, jak poinformowano, że oszuści podszywający się pod Elona Muska ukradli ponad 2 miliony dolarów w kryptowalucie od października ubiegłego roku. Powszechna forma oszustwa, według FTC, obejmuje obietnicę, że celebryta związany z kryptowalutą pomnoży pieniądze, które wyślesz w walucie cyfrowej, a następnie je zwróci. Oszuści wykorzystują również internetowe serwisy randkowe, aby w imię miłości wmówić ludziom fałszywe inwestycje w kryptowaluty.

Oszustwo FBI Stany Zjednoczone Internet

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ludzie otrzymują propozcyję od...Elona Muska, a potem tracą wszystkie oszczędności!
  2. Koniec serii F1 oraz Dirt? Wydawca tych gier został przejęty!
  3. Nadchodzi kryptowalutowa rewolucja! Wszystko ma zacząć się od Bitcoina!
  4. Kiedy zagrasz w GTA na next-genach? Rockstar podał oficjalną datę!
  5. Długo oczekiwane DLC już dostępne! Gracze nie kryją swojego zadowolenia
  6. Zbuduj swój średniowieczny bastion! Premiera Siege Survival: Gloria Victis
Czytaj dalej