Strach ma wielkie oczy! Najstrajszniejsze horrory cz.2

21 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Horror gra wideo ranking zestawienie
Źródło: gamesradar.com

Dziś przychodzimy do Was z trzema kolejnymi horrorami, które z powodzeniem zmrożą krew w żyłach. Przed Wami Eternal Darkness, Manhunt oraz Until Dawn

Eternal Darkness: Sanity’s Requiem

Najlepsze to te, które w pełni wykorzystują unikalne możliwości medium gier wideo. To nie znaczy, że bardziej kinowe doświadczenie gry wideo nie może być straszne. Jeśli o to chodzi, niewiele gier robi to lepiej niż Eternal Darkness. Przede wszystkim system sanity jest powodem, dla którego gra znalazła się na tej liście. Gdy bohater traci zmysły poprzez różne mechaniki w grze, świat wokół niego zmienia się w fascynujący sposób. Głowy posągów podążają za nimi, wszędzie słychać odgłosy, pokój się trzęsie, a ściany krwawią.

Eternal Darkness Sanity’s Requiem gra wideo

Manhunt

Groza Manhuntu nie ogranicza się do sposobów, w jakie gra przeraża gracza. Założenia, otoczenie i pełne napięcia sekwencje skradankowe są wyjątkowe, ale widzieliśmy je już wcześniej w innych miejscach. Tym, co sprawia, że Manhunt jest naprawdę przerażający, jest to, co czuje gracz podczas rozgrywki. Gra kusi do popełniania coraz brutalniejszych morderstw, aby zdobyć najlepsze nagrody. Oślizgłe pochwały ze strony reżysera , nieprzyjemne wizualizacje samego zabójstwa i to niepokojące uczucie spełnienia, które pojawia się po dokonaniu naprawdę brutalnego zabójstwa, pozostają z graczem jeszcze na długo po wyłączeniu konsoli.

Manhunt gra wideo horror

Until Dawn

W filmach z lat 80. rzadko chodziło o fabułę, przesłanie czy inne tradycyjne filmowe walory. Częściej chodziło o mroczną przyjemność płynącą z odkrywania, kto będzie następny i jak zginie. Until Dawn bierze ten dreszczyk emocji i miesza go z interaktywnością, którą można znaleźć tylko w grach wideo. W tej grze twoje wybory mogą bezpośrednio - lub pośrednio - wpłynąć na to, czy dana postać przeżyje, czy umrze. Co prawda większość horroru kręci się wokół jump scares, ale sposób, w jaki Until Dawn jest w stanie konsekwentnie sprawiać, że gracz wyskakuje z fotela przez eskalację przerażających momentów, pokazuje nie tylko miłość twórców do gatunku slasherów, ale także zrozumienie, że jump scare jest tylko tak dobry, jak uczucie strachu tuż przed nim. Until Dawn to film slasher z lat 80-tych, o który gracze prosili przez dziesięciolecia, ale to także coś więcej. To gra, która potrafi zamienić szybkie przestrachy w długotrwałe koszmary, którymi można się dzielić z przyjaciółmi tak samo dobrze, jak najbardziej pamiętnymi horrorami z lat 80.

Until Dawn gra wideo

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zagraj w te gry jeśli chcesz się bać! Najstarszniejsze horrory cz.1
  2. Będzie sequel Days Gone? Fani zebrali potrzebne podpisy! Co na to Sony
  3. Freelancer z bogatym CV. Chris Avellone i historia jego sukcesu
  4. Capcom wydał nową aktualizację do Street Fighter V. Co się zmieniło?
  5. Hit Sony za darmo ale tylko przez ograniczony czas
  6. Apex Legends jako gra mobilna? Już niedługo to się stanie!
Czytaj dalej