Kultowe RPG powraca w nowej odsłonie! Premiera NieR Replicant ver1.224

23 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
Nier Replicant gra wideo gry 2021 premiera
Źródło: screenrant.com

NieR Replicant to nowa wersja kultowej gry RPG o tej samej nazwie. Odświeżona edycja oferuje ładniejszą grafikę, poprawioną ścieżkę dźwiękową oraz rozbudowaną kampanię z dodatkowymi postaciami, wątkami i zakończeniami.

NieR Replicant ver.1.22474487139... to ulepszona i rozbudowana wersja gry RPG z 2010 roku. Pierwowzór został opracowany przez nieistniejące już japońskie studio Cavia. Studio to było odpowiedzialne min. za takie tytuły jak Drakengard i Bullet Witch. Nowa edycja została wyprodukowana przez ekipę Toylogic. W pracach pomagali również ludzie z PlatinumGames.

O co chodzi w NieR Replicant?

Gra jest spin-offem serii Drakengard, uznającym za kanon piąte zakończenie pierwszej części tego cyklu, w którym Ziemia popadła w ruinę. Akcja NieR Replicant ver.1.22474487139... rozpoczyna się tysiące lat później. Wcielamy się w nastoletniego chłopca o imieniu Nier. Wyrusza on na wyprawę w poszukiwaniu lekarstwa na tajemniczą plagę znaną jako Black Scrawl, której ofiarą padła jego młodsza siostra, Yonah. W porównaniu do pierwowzoru, nowe NieR Replicant nie tylko odtwarza całą fabułę oryginału z 2010 roku, ale również wzbogaca ją o dodatkowe postacie, wątki i zakończenia. Gra została zaprojektowana tak, że nawet weterani mogą liczyć na sporo świeżych wrażeń.

NieR Replicant ver1.224 premiery gier RPG

Czym jest NieR Replicant?

Gra jest RPG-iem akcji, w którym wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Rozgrywka koncentruje się na walce z przeciwnikami za pomocą rozbudowanego, zręcznościowego systemu walki, pozwalającego wyprowadzać wiele rodzajów ataków i łączyć je w combosy. Gracz może również korzystać z zaklęć. Rozgrywkę urozmaicają sporadyczne starcia z potężnymi bossami.

W NieR Replicant do dyspozycji gracza oddano kilka rodzajów broni, w tym miecz jedno- i dwuręczny oraz włócznię. Każdą broń można modyfikować za pomocą materiałów znalezionych w trakcie gry, zwiększając obrażenia i uzyskując dostęp do wielu przydatnych efektów specjalnych. Podczas zabawy za zabijanie wrogów i wykonywanie zadań otrzymujemy punkty doświadczenia, które służą do ulepszania statystyk bohatera. Otrzymujemy również złoto, za które możemy kupować przedmioty. Oprócz głównego wątku fabularnego gra oferuje również wiele opcjonalnych zadań pobocznych.

NieR Replicant ver1.224 premiery gier RPG

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyścigówka, side-scroller oraz survival horror czyli 3 premiery gier
  2. Czym jest Don't Forget Me i co zmieniło się w nowym MLB? Premiery gier
  3. Projekt planszówki inspirowanej grą z Capcom zebrał 1,5 mln USD w dzień
  4. Strach ma wielkie oczy! Najstrajszniejsze horrory cz.2
  5. Pieniądze: Dogecoin osiągnął szczyt? Jak wygląda sytuacja nowej waluty?
  6. Elon Musk z własną kryptowalutą? Na rynku pojawiła się właśnie Elongate
Czytaj dalej