Elon Musk z własną kryptowalutą? Na rynku pojawiła się właśnie Elongate

20 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Internet
ELon Musk kryptowaluta Elongate Bitcoin
Źródło: foxbusiness.com

Marcowy żart od Elon Musk na temat kryptowalut okazał się proroczy. Przedsiębiorca żartował z Elongate w marcu, a teraz jest to prawdziwa kryptowaluta.

Jeden tweet od technologicznego miliardera Elona Muska, może wprawić w ruch nowe przedsięwzięcia, doprowadzić do wzrostu lub spadku akcji, a czasem nawet okazać się proroczy. Niektóre z jego ostatnich tweetów o kryptowalutach, zwłaszcza Bitcoin i Dogecoin, są tego przykładem. Tym razem mówimy jeszcze o czymś większym. Na rynku właśnie pojawiła się Elongate, czyli nowa kryptowaluta. Należy podkreślić, że Musk nie ma żadnych powiązań z Elongate, poza jednym. Nazwa pochodzi od jego żartu. Sama nowa waluta również zaznacza na swojej stronie głównej, że Elongate nie ma żadnych powiązań z Muskiem.

Jak powstała Elongate?

25 marca 2021 roku Musk, nawiązując do skandalu Watergate za prezydentury Richarda Nixona, który ostatecznie doprowadził do jego rezygnacji, powiedział, że jeśli kiedykolwiek wybuchnie skandal na jego temat, "proszę nazwać go Elongate". Trzy tygodnie później okazało się, że Elongate jest już na rynku. To, co zaczęło się jako żart, posiada obecnie ponad 100 000 osób.

Elongate Bitcoin kryptowaluta

Ciekawe zobowiązanie właścicieli nowej kryptowaluty

Nowa kryptowaluta zobowiązała się, że odda 80 procent swoich dochodów na cele charytatywne. W pierwszym miesiącu działalności Elongate twierdzi, że zebrał już ponad 1 milion dolarów na cele charytatywne. Dodatkowo w swoim whitepaper, Elongate mówi, że ma plany utworzenia funduszy wspierających United Nations World Food Programme, Action Against Hunger i Big Green Corporation.

To nie pierwsze nawiązanie do kultury internetu

Na rynku kryptowalut oprócz inspirowanego żartem Elongate pojawił się także Dogecoin. Ta kryptowaluta to znów bezpośrednie nawiązanie to niezwykle popularnego memu, który już na stałe wszedł do kanonu kultury internetowej. Dogecoin stał się również niezwykle popularny w sferze walutowej. W ciągu 24 godzin zdołał zaliczyć wzrost o ponad 160%. Czy podobna przyszłość czeka Elongate? Tego najprawdopodobniej dowiemy się już niedługo.

Elongate Bitcoin kryptowaluta

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pieniądze najbogatszej ósemki świata wynoszą zawrotną kwotę
  2. Bitcoin osiągnął swój rekordowy poziom! Ile obecnie kosztuje?
  3. Znałeś te fakty? Wielka Brytania pod lupą ciekawości
  4. Capcom wydał nową aktualizację do Street Fighter V. Co się zmieniło?
  5. Freelancer z bogatym CV. Chris Avellone i historia jego sukcesu
  6. Czym jest Don't Forget Me i co zmieniło się w nowym MLB? Premiery gier
Czytaj dalej