Czym jest Don't Forget Me i co zmieniło się w nowym MLB? Premiery gier

20 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
premiery gier gry 2021 xbox playstation komputer
Źródło: pixabay.com

Don't Forget Me oraz MLB: The Show 21 to najnowsze premiery gier, które właśnie ukazały się na rynku. Na czym polega ich rozgrywka oraz co nowego oferują?

Don't Forget Me (PC)

To gra przygodowa stworzona przez niezależne studio The Moon Pirates. Powstała dzięki udanej kampanii crowdfundingowej na Kickstarterze. Don't Forget Me zabiera nas w podróż do futurystycznego świata rządzonego przez megakorporacje. W mózgach ludzi instalowane są chipy, które przechowują ich wspomnienia i uniemożliwiają dzielenie się nimi lub kopiowanie ich na inne nośniki. Jedynymi miejscami, gdzie można obejść ich zabezpieczenia, są specjalne kliniki zakazane przez rząd światowy.

Bohaterem gry jest cierpiący na amnezję Fran. Jego chip został usunięty w tajemniczych okolicznościach. Trafia do jednej z klinik pamięci. Pomagając pracującemu tam doktorowi Bernardowi, odkrywa sekrety wspomnień innych pacjentów. Krok po kroku zbliża się do rozwiązania zagadki własnej przeszłości i trafia na trop spisku, który może zaważyć na losach całego świata.

Don't Forget Me to gra z gatunku side-scroller. W trakcie rozgrywki spotykamy w klinice pacjentów, którzy chcą skopiować swoje wspomnienia. Rozmawiając z nimi, poznajemy ich zainteresowania, doświadczenia, a nawet emocje. W ten sposób odkrywamy słowa klucze, które pozwalają nam dostać się do wspomnień danego klienta i niejako przenosić się do ich lokacji. Gra nie posiada trybu multiplayer, jednak została w pełni zintegrowana z serwisem Twitch. Dzięki temu umożliwia ona streamerom wspólną zabawę z widzami podczas transmisji.

Don't Forget Me gra wideo 2021

MLB: The Show 21 (PS4 / PS5 / XONE / XBOX S)

MLB The Show 21 to szesnasta odsłona serii symulatorów baseballu na licencji amerykańskiej ligi MLB. Jak co roku, została ona opracowana przez firmę Sony. Jak większość gier sportowych, MLB The Show 21 trzyma się zasad oryginalnej dyscypliny sportowej. W tym przypadku bierzemy udział w meczu baseballowym, zarządzając swoją drużyną i kontrolując ją bezpośrednio na boisku. Dbamy więc o kondycję i umiejętności zawodników w kolejnych sezonach, by wraz z kolejnymi osiągnięciami poprawiać ich statystyki.

Deweloperzy wprowadzili sporo usprawnień, całkowicie modyfikując interfejs związany z rzucaniem. Gra daje nam również większą swobodę w zarządzaniu i personalizowaniu zawodników, jednocześnie zwiększając wagę podejmowanych przez nas decyzji. Gra wprowadza możliwość tworzenia własnych stadionów z ponad 1000 dostępnych elementów. MLB The Show 21 zawiera również tryb Diamond Dynasty, który funkcjonuje na podobnej zasadzie, co Ultimate Team znany z serii Fifa.

MLB The Show 2021 Sony gra wideo

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Freelancer z bogatym CV. Chris Avellone i historia jego sukcesu
  2. Będzie sequel Days Gone? Fani zebrali potrzebne podpisy! Co na to Sony
  3. Zagraj w te gry jeśli chcesz się bać! Najstarszniejsze horrory cz.1
  4. Sukces trzeciej części Hitmana! Deweloper ujawnił statystyki sprzedaży
  5. Monster Hunter Rise od Capcom na szczycie kwietniowych list sprzedaży
  6. Sony nie wyda spin-offa Uncharted? Co stanęło na przeszkodzie?
Czytaj dalej