Apex Legends jako gra mobilna? Już niedługo to się stanie!

21 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Mobile
Apex Legends aplikacja mobilna gra wideo gry 2021 zapowiedź
Źródło: kakuchopurei.com

Już niedługo Apex Lenegds pojawi się jako gra mobilna. Nowa wersja gry battle royale została całkowicie przeprojektowana pod kątem obsługi za pomocą ekranów dotykowych.

Twórcy Apex Legends nie zwalniają tempa

Zaledwie miesiąc po premierze na Nintendo Switch, Respawn Entertainment ogłosiło, że Apex Legends zmierza na jeszcze mniejszą platformę. Chodzi tu oczywiście o urządzenia mobilne. W poniedziałkowym wpisie na blogu deweloper zapowiedział Apex Legends Mobile, nową wersję gry zaprojektowaną specjalnie na platformy mobilne. Podobnie jak w przypadku wersji na konsole i PC, Apex Legends Mobile będzie grą typu battle royale. Gracze nadal będą wcielać się w konkretne postacie posiadające własne, unikalne umiejętności. Podobnie jak inne wersje gry, Apex Legends Mobile będzie całkowicie darmowa, z możliwością zakupu przedmiotów, które zapewnią jedynie kosmetyczne zmiany.

Według Respawn Apex Legends Mobile jest podobny do swoich odpowiedników na PC i konsole. Został jednak całkowicie przeprojektowany, aby lepiej pasował do małych ekranów dotykowych urządzeń mobilnych. W związku z tym Apex Legends Mobile nie będzie posiadał funkcji cross-play z innymi wersjami gry. Apex Legends Mobile będzie również posiadał swoją własną, unikalną "Przepustkę Bitewną" oraz przedmioty kosmetyczne, które są oddzielone od tych, które można znaleźć w wersji PC i konsolowej Apex Legends.

Apex Legends aplikacja mobilna gra wideo gry 2021

Kiedy pojawi się mobilna wersja Apex Legends?

Respawn nie podzieliło się pełną datą premiery Apex Legends Mobile w swoim ogłoszeniu, ale wygląda na to, że niektórzy gracze nie będą musieli długo czekać, aby dostać ją w swoje ręce. Deweloper rozpoczyna małe beta testy wiosną 2021 roku dla użytkowników Androida w Indiach i na Filipinach. Następnie beta będzie stopniowo rozszerzana na iOS i inne regiony na całym świecie. Kiedy beta zacznie się rozrastać, Respawn mówi, że uruchomi stronę wstępnej rejestracji, która pozwoli graczom pokazać swoje zainteresowanie testowaniem gry.

To nie wszystkie nowości

Nowa mobilna wersja gry battle royale nie była jedynym dużym ogłoszeniem Respawn. Studio ujawniło również pierwsze szczegóły na temat nowej aktualizacji do 9. sezonu gry, która wydaje się być ściśle powiązana z Titanfall, a także opublikowało najnowszy film "Stories from the Outlands", który pokazuje Walkirię, nową postać w nadchodzącym sezonie.

Apex Legends aplikacja mobilna gra wideo gry 2021

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Link 1
  2. Link 2
  3. Link 3
  4. Link 4
  5. Link 5
  6. Link 6
Czytaj dalej