Ludzie otrzymują propozcyję od...Elona Muska, a potem tracą wszystkie oszczędności!

18 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Internet
ELon Musk kryptowaluta pieniądze Stany Zjednoczone
Źródło: newsonline.it

Internetowi oszuści podają się za szefa Tesli i promotora kryptowalut, aby wyłudzić pieniądze od ludzi chcących wejść w ten rynek. Ile już wyłudzono?

Oszuści podszywający się pod Elona Muska, ukradli ponad 2 miliony dolarów od października ubiegłego roku. Taką informację wydała Federalna Komisja Handlu, czyli amerykański organ ochrony konsumentów. Najnowsze dane wskazują, że prawie 7000 osób zostało oszukanych od października 2020 r., zgłaszając straty w fałszywych inwestycjach kryptowalutowych.

Bitcoin kryptowaluta pieniądze finanse Stany Zjednoczone

Na czym polega nowa metoda oszustów?

Metoda obejmuje obietnicę, że celebryta związany z kryptowalutą pomnoży pieniądze, które zostaną wysłane mu w walucie cyfrowej, a następnie je zwróci. Oszuści wykorzystują również internetowe serwisy randkowe, aby w imię miłości wmówić ludziom fałszywe inwestycje w kryptowaluty. Jeszcze bardziej uderzające jest to, że wiele osób w wieku 20 i 30 lat straciło więcej pieniędzy na oszustwach inwestycyjnych niż na jakimkolwiek innym rodzaju oszustwa.

Musk to celebryta najbardziej kojarzony z rynkiem kryptowalut

Elon Musk, entuzjasta kryptowalut, niemal regularnie tweetuje o Bitcoinie, czyli najstarszej i największej na świecie walucie cyfrowej. Ostatnio jego tweety kierowane są również w stronę Dogecoin. W zeszłym tygodniu Tesla, która zainwestowała 1,5 miliarda dolarów w Bitcoin, zawiesiła zakup pojazdów przy użyciu tej samej waluty cyfrowej, powołując się na obawy związane z ochroną środowiska. Decyzja ta sprawiła, że Bitcoin zaliczył spory spadek swojej wartości. Dzień po zawieszeniu Musk wyjaśnił swoje stanowisko, w sprawie kryptowalut mówiąc, że mimo wszystko mocno wierz w kryptowaluty, ale nie mogą one napędzać masowego wzrostu zużycia paliw kopalnych, zwłaszcza węgla.

Elon Musk Stany Zjednoczone SpaceX Tesla

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nadchodzi kryptowalutowa rewolucja! Wszystko ma zacząć się od Bitcoina!
  2. Twoje dziecko gra w gry wideo? Wkrótce może stać się milionerem!
  3. Chcesz być bogaty? Wybierz się na ocean! Złoto, skarby i inne ciekawostki o oceanie
  4. Bitcoin leci na łeb na szyję a to wszystko przez Elona Muska! Czy multimiliarder chce wykończyć najpopularniejszą kryptowalutę?
  5. Ta decyzja zmienia wszystko! Fani Pokemonów nie będą zadowoleni. Dlaczego winnym okazał się Internet?
  6. Zbuduj swój średniowieczny bastion! Premiera Siege Survival: Gloria Victis
Czytaj dalej