Koniec serii F1 oraz Dirt? Wydawca tych gier został przejęty!

18 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Codemasters F1 Electronic Arts EA Sports
Źródło: laptrinhx.com

Po przejęciu firmy Codemasters przez Electronic Arts wielu graczy było zaniepokojonymi dalszymi losami tego wydawcy. EA postanowiło więc wydać specjalny komunikat w tej sprawie.

Transakcja za ponad miliard dolarów

Po lutowym przejęciu Codemasters za 1,2 miliarda dolarów dyrektor generalny Electronic Arts, Andrew Wilson zapowiedział, że chce, aby brytyjski producent gier wyścigowych zachował swoją unikalną tożsamość. Dodał również, że Electronic Arts nie ma zamiaru przekształcać Codemasters w kolejne studio EA. Kanadyjczycy będą traktowali Codemasters w podobny sposób, jak traktowali twórcę Titanfall, Respawn Entertainment, który pracował przy rozwoju Apex Legends po przejęciu studia przez EA w 2017 roku.

Codemasters F1 Electronic Arts EA Sports

Z czego znane jest Codemasters?

Codemasters to brytyjski producent i wydawca gier wideo, założony przez Davida Darlinga i jego brata Richarda w 1986 roku. Siedziba główna studia znajduje się w Southam, Warwickshire, podczas gdy 3 filie firmy znajdują się w Birmingham i Kuala Lumpur, Malezja. Firma jest znana z opracowywania i wydawania tytułów wyścigowych, takich jak Colin McRae Rally, Micro Machines i TOCA. Wydała również kilka innych gier w innych gatunkach, takich jak przygodowa seria akcji Overlord, seria taktycznych strzelanek Operation Flashpoint oraz seria krykieta Brian Lara. W 2008 r. firma nabyła prawa do opracowywania i wydawania licencjonowanych gier wideo z serii Formuła 1. W tym samym roku firma przejęła Sega Racing Studio od firmy Sega oraz Codemasters Birmingham od Swordfish Studios.

Kiedy pierwsza nowa produkcja Codemasters pod skrzydłami EA?

W wyniku przejęcia licencje Codemasters na F1 i FIA World Rally Championship, a także należące do niej IP Grid, Dirt i Project Cars, znalazły się pod tym samym dachem, co franczyzy EA - Need for Speed i Burnout. Pierwszą premierą Codemasters od czasu przejęcia przez EA będzie F1 2021, która będzie zawierać nowy tryb fabularny. Produkcja ma pojawić się na konsolach i PC tego lata.

Codemasters F1 Electronic Arts EA Sports

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kiedy zagrasz w GTA na next-genach? Rockstar podał oficjalną datę!
  2. Ludzie otrzymują propozcyję od...Elona Muska, a potem tracą wszystkie oszczędności!
  3. Zbuduj swój średniowieczny bastion! Premiera Siege Survival: Gloria Victis
  4. Nadchodzi kryptowalutowa rewolucja! Wszystko ma zacząć się od Bitcoina!
  5. Battlefield 6 ukaże się bez kluczowej zawartości? Nie można wykluczyć takiej możliwości!
  6. Overwatch Anniversary 2021 nadchodzi! Ta edycja będzie specjalna. Dowiedz się dlaczego
Czytaj dalej