Kiedy zagrasz w GTA na next-genach? Rockstar podał oficjalną datę!

18 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Gry
GTA Rockstar Games gry 2021 Xbox PlayStation 5
Źródło: gamesaver.p

GTA 5 to jedna z najpopularniejszych gier wideo wszech czasów, dlatego fani z niecierpliwością czekali na jej aktualizację na obecną generację.

Grand Theft Auto V na next-genach w listopadzie!

Rockstar Games ogłosiło, że Grand Theft Auto V w wersjach na PlayStation 5 i Xbox Series X/S ukaże się 11 listopada 2021 roku. Fakt, że Sony rozpoczęło swoją imprezę z okazji premiery PS5 od informacji dotyczących Grand Theft Auto 5, a nie jednej z własnych gier, pokazuje, jak bardzo uwielbiana jest ta gra. GTA 5 zostało pierwotnie wydane w czasach generacji konsol PS3 i Xbox 360, a w 2020 roku wciąż zarabiało miliony dolarów rocznie. Obecnie jest drugą najlepiej sprzedającą się grą wideo wszech czasów. W tej materii ustępuje jedynie Minecraftowi.

GTA

To nie plotki a oficjalny komunikat

Oficjalna strona Rockstar Games ogłosiła, że ulepszona wersja Grand Theft Auto 5 dla PS5 i Xbox Series X/S ukaże się 11 listopada. Zostanie również wydana samodzielna wersja GTA Online, do której posiadacze PS5 otrzymają darmowy dostęp na trzy miesiące po premierze. Wciąż nie wiadomo, jakie dokładnie będą usprawnienia GTA 5 na current-genach. Gra z pewnością będzie miała lepszą oprawę graficzną i szybsze czasy ładowania na PS5 i Xbox Series X/S, ale Rockstar nie podał jeszcze szczegółów ani nie zademonstrował, jak nowe wersje gry wypadną w porównaniu ze starszymi. Nie jest też jasne, czy osoby, które już zakupiły grę na PS4 i Xbox One, będą miały darmowy dostęp do wersji na current-gen.

Czy Rockstar każe płacić graczom?

Większość firm informuje graczy z wyprzedzeniem, czy otrzymają oni darmowy dostęp do poprzedniej i obecnej wersji gry, ale Rockstar nie potwierdził oficjalnie niczego takiego. Firma może wyczuwać miliony dolarów w dodatkowej sprzedaży GTA 5, więc fani mogą być zmuszeni do wyłożenia pieniędzy po raz kolejny na aktualizacje najnowszej generacji, po tym, jak w 2014 roku obciążył pełną ceną posiadaczy wersji na PS3 i Xbox 360.

GTA 5

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ludzie otrzymują propozcyję od...Elona Muska, a potem tracą wszystkie oszczędności!
  2. Zbuduj swój średniowieczny bastion! Premiera Siege Survival: Gloria Victis
  3. Nadchodzi kryptowalutowa rewolucja! Wszystko ma zacząć się od Bitcoina!
  4. Battlefield 6 ukaże się bez kluczowej zawartości? Nie można wykluczyć takiej możliwości!
  5. Overwatch Anniversary 2021 nadchodzi! Ta edycja będzie specjalna. Dowiedz się dlaczego
  6. Chcesz łatwo zarobić? Oto pięć najbardziej opłacalnych misji jakie możesz wykonać sam w GTA Online
Czytaj dalej