Będzie sequel Days Gone? Fani zebrali potrzebne podpisy! Co na to Sony

18 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Days Gone Sony Playstation PC Xbox gra wideo
Źródło: epicgames.com

Petycja fanów gry Days Gone 2 przekroczyła 30,000 podpisów. Zyskała także poparcie reżysera gry w social mediach. Co na to Sony?

Sony nie zdecyduje się na Days Gone 2 mimo sukcesu?

W oczach Sony sequel Days Gone wydaje się być wykluczony, ale fani nie przyjmują odmowy. Petycja w sprawie sequela Days Gone osiągnęła już ponad 30 000 podpisów, udowadniając, że wciąż jest duże zapotrzebowanie na grę studia Bend z otwartym światem zombie. Petycja wciąż rośnie i nabiera rozpędu, przyciągając uwagę. Ostatni raport ujawnił, że Days Gone 2 zostało przedstawione, ale odrzucone przez Sony krótko po premierze pierwszej gry w 2019 roku. Według doniesień Sony odmówiło w wyniku słabego przyjęcia gry przez krytyków, pomimo imponujących wyników sprzedaży. Wydawca wydaje się być skupiony na tworzeniu marki, która konsekwentnie wydaje masywne prestiżowe tytuły i niestety Days Gone nie spełnia tych kryteriów

Days Gone Sony Playstation PC Xbox

Gracze wzięli sprawę w swoje ręce

Około tydzień temu, użytkownik serwisu Change.org o pseudonimie Kanhai Raval rozpoczął petycję mającą na celu nakłonienie Sony do stworzenia Days Gone 2. Reżyser gry, Jeff Ross, udostępnił petycję na swoim profilu na Twitterze, zwracając uwagę na jej szybki wzrost. Oznaczył również szefa PlayStation Studios, Hermana Hulsta. Chociaż szybki wzrost jest imponujący, to 30 000 osób dla gry, której produkcja kosztuje dziesiątki, jeśli nie setki milionów dolarów, prawdopodobnie nie przekonają Sony. Nawet jeśli gra zyska większe poparcie, sprzedaż nie była problemem w przypadku pierwszej gry. Sony jest świadome, że wiele osób kupiłoby Days Gone. Kampanie fanowskie, takie jak Release the Snyder Cut, zadziałały, ale dotyczyły filmu, który był już w dużej mierze ukończony. Days Gone 2 byłoby zupełnie nową grą, której stworzenie zajęłoby lata i mnóstwo pieniędzy.

Fani zapewne nadal będą okazywać wsparcie poprzez nadchodzący port Days Gone na PC. Wydaje się prawdopodobne, że Sony po prostu spróbuje przeczekać tę burzę. Bend Studio podobno pracuje teraz nad zupełnie nowym tytułem.

Days Gone Sony Playstation PC Xbox

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sukces trzeciej części Hitmana! Deweloper ujawnił statystyki sprzedaży
  2. Monster Hunter Rise od Capcom na szczycie kwietniowych list sprzedaży
  3. Sony nie wyda spin-offa Uncharted? Co stanęło na przeszkodzie?
  4. Kolejna fala banów w Call of Duty. Ilu graczy przyłapano na hackach?
  5. Wielka Brytania jakiej nie znasz! Te fakty o Anglii Cię zaskoczą
  6. Pieniądze najbogatszej ósemki świata wynoszą zawrotną kwotę
Czytaj dalej