Zbuduj swój średniowieczny bastion! Premiera Siege Survival: Gloria Victis

18 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
Siege Survival Gloria Victis gry 2021 gra strategiczna
Źródło: imgur.com

Siege Survival: Gloria Victis to survivalowa gra strategiczna, w której przejmujesz kontrolę nad cywilami zamkniętymi w oblężonej twierdzy. Twoje zadanie to...no właśnie co?

Survival Siege: Gloria Victis to gra strategiczna, w której bardziej chodzi o zarządzanie zasobami niż budowanie fortyfikacji. Kontrolujesz grupę chłopów - handlarzy, rolników itp. po tym, jak ich naród został najechany, a mury ich zamku zostały oblężone. Chociaż nie bierzesz bezpośredniego udziału w walce, Twoje decyzje są kluczowe dla przetrwania bastionu. To do ciebie należy budowanie stacji rzemieślniczych, przygotowywanie jedzenia, farm, zbieranie plonów, a nawet obserwowanie siły i pozycji wroga, abyś mógł przewidzieć jego kolejny atak.

Siege Survival Gloria Victis gry 2021 gra strategiczna

Jest to zaskakująco nowatorskie spojrzenie na rozgrywkę typu oblężniczego i daje alternatywną perspektywę, która naprawdę pokazuje ludzki wpływ konfliktu i to, jak mogą walczyć ci, którzy nie są bezpośrednio na linii ognia. Oczywiście, Twoi chłopi nie są zabezpieczeni przed skutkami wojny oblężniczej. Nie tylko muszą zmagać się z brakami w zaopatrzeniu i niską ilością jedzenia czy wody, ale również ataki mogą dosłownie spadać na nich płonące strzały czy kamienie.

Rozgrywka w Siege Survival: Gloria Victis podzielona jest na dni, z których każdy dzieli się na dzień i noc. W ciągu dnia budujesz, ulepszasz, naprawiasz i ogólnie przygotowujesz się na nadchodzący atak. Ponieważ jesteś w oblężeniu, przygotowania mogą mieć desperacki charakter. Nigdy nie ma wystarczającej ilości jedzenia, wody czy zapasów - szczególnie na początku gry. Żołnierze broniący murów też muszą być nakarmieni, więc musisz wybierać pomiędzy nakarmieniem swoich pracowników a wysłaniem jedzenia do tych, którzy ryzykują życie, by bronić się przed hordami napastników. W dni, w których dochodzi do bitew, będziesz musiał radzić sobie z ich skutkami, a nawet dostarczać zaopatrzenie na linię frontu. W rzeczywistości nie widzisz rozgrywającej się bitwy, poza spojrzeniem na swój dziedziniec, gdzie twoi robotnicy będą musieli schronić się przed nadlatującymi pociskami.

Siege Survival Gloria Victis gry 2021 gra strategiczna

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nadchodzi kryptowalutowa rewolucja! Wszystko ma zacząć się od Bitcoina!
  2. Battlefield 6 ukaże się bez kluczowej zawartości? Nie można wykluczyć takiej możliwości!
  3. Overwatch Anniversary 2021 nadchodzi! Ta edycja będzie specjalna. Dowiedz się dlaczego
  4. Lubisz oglądać planety? Wybierz się na Oregon!
  5. Chcesz łatwo zarobić? Oto pięć najbardziej opłacalnych misji jakie możesz wykonać sam w GTA Online
  6. Twoje dziecko gra w gry wideo? Wkrótce może stać się milionerem!
Czytaj dalej