Nadchodzi kryptowalutowa rewolucja! Wszystko ma zacząć się od Bitcoina!

17 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Bitcoin pieniądze kryptowaluty wydobycie Stany Zjednoczone
Źródło: pixabay.com

Bitcoin to najpopularniejsza kryptowaluta. W ostatnim czasie zaliczyła ona swój rekordowy poziom, po czym znacznie spadła jej wartość. Wszystko przez sposób wydobywania jej, jak i innych kryptowalut. Jak donoszą kryptowalutowi górnicy ten stan rzeczy ma w najbliższym czasie ulec zmianie. Co dokładnie się zmieni i czy czeka nas prawdziwa rewolucja?

Czy czeka nas kryptowalutowa rewolucja?

Przedsiębiorcy z branży kryptowalut w Stanach Zjednoczonych wierzą, że znaleźli rozwiązanie w postaci spalania gazu ziemnego. Opłacalne tworzenie lub wydobywanie, Bitcoina i innych kryptowalut wymaga mas komputerów poświęconych rozwiązywaniu celowo skomplikowanych równań. Jest to przedsięwzięcie, które globalnie zużywa więcej energii elektrycznej niż całe narody, ale dla którego te start-upy twierdzą, że strumienie płonącego gazu umieszczone obok szybów naftowych są doskonałym źródłem energii.

W całym kraju firmy takie jak EZ Blockchain ustawiają kontenery transportowe, w których stojaki zawierające setki komputerów wydobywają kryptowalutę, zasilane gazem ziemnym z szybów naftowych, który w przeciwnym razie zostałby spalony na otwartej przestrzeni. Zainteresowanie ich pracą wzrosło w ciągu ostatniego roku. Bitcoin i inne kryptowaluty, takie jak Ethereum i Dogecoin ogromne skoki cen.

Bitcoin kryptowaluta pieniądze finanse Stany Zjednoczone

Coraz więcej osób jest przeciwko sposobie wydobywania kryptowalut

Jednak przeciwko wykorzystaniu energii przez aktywa cyfrowe powstał sprzeciw, podsycany obawami, że opierają się one na emitujących dwutlenek węgla źródłach energii, które przyczyniają się do zmian klimatycznych. Ostatnio szef Tesli Elon Musk skrytykował zużycie energii przez Bitcoin, w szczególności energii produkowanej z węgla, i powiedział, że nie będzie już akceptował kryptowaluty jako płatności za swoje samochody elektryczne.

Podczas gdy przedsiębiorcy w rozwijającej się branży twierdzą, że wykorzystanie gazu ziemnego, który w przeciwnym razie jest marnowany, stanowi rozwiązanie tych problemów, jego zdolność do rzeczywistego zmniejszenia emisji pozostaje do przewidzenia. Czy oznacza to, że w najbliższym czasie czeka nas prawdziwa kryptowalutowa rewolucja? To bardzo możliwe!

Visa Bitcoin pieniądze karta kredytowa

Czytaj dalej