Sukces trzeciej części Hitmana! Deweloper ujawnił statystyki sprzedaży

18 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Hitman 3 Agent 47 Steam Epic Games Store gry 2021
Źródło: rockpapershotgun.com

IO Interactive ujawniło, że Hitman 3 sprzedał się o 300% lepiej niż jego poprzednik, Hitman 2. To niewątpliwy sukces i piękne zakończenie tej serii gier.

Hitman 3 hitem

IO Interactive ujawniło, że Hitman 3 okazał się komercyjnym sukcesem studia, sprzedając się o 300% lepiej niż poprzednia odsłona serii. Dwa dni po premierze Hitman 3, deweloper podzielił się ekscytującą wiadomością, twierdząc, że gra zdołała stać się największą cyfrową premierą w historii serii. Studio opatrzyło tę wiadomość imponująco wysokimi ocenami i pochlebnymi opiniami krytyków. Niestety IOI nie podało żadnych konkretnych liczb dotyczących cyfrowej sprzedaży. Na tym jednak osiągnięcia gry się nie skończyły, ponieważ niedawno ujawniono, że Hitman 3 znacznie prześcignął swojego poprzednika.

Jest to ogromne osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że ostatni sequel został wydany przez studio własnym sumptem. Decyzja IO Interactive o przejściu na niezależny model dystrybucji była ryzykowna, ponieważ obie poprzednie gry z trylogii World of Assassination miały oficjalnych wydawców. Co więcej, Hitman 3 spotkał się z niezwykle pozytywnym przyjęciem krytyków, stając się najwyżej ocenianą grą spośród współczesnych rebootów Hitmana. Wszystkie te niesamowite osiągnięcia były możliwe nawet pomimo skomplikowanych warunków panujących w 2020 roku.

Hitman 3

Mogło być znacznie gorzej

IO Interactive, jako niezależne studio, zdecydowało się podpisać umowę z Epic Games, co było trudną zmianą po tym, jak dwie poprzednie gry były dostępne na Steamie. Nie tylko zdenerwowało to graczy, ale także doprowadziło do problemów technicznych, związanych z niemożnością przeniesienia postępów z Hitmana i Hitmana 2 do najnowszej gry. To mogła być znacznie gorsza historia dla IO Interactive, ale na szczęście studio znalazło rozwiązanie w niecały miesiąc od premiery tytułu.

Hitman 3 był genialnym zakończeniem współczesnej trylogii rebootów Hitmana. Jego imponujące wyniki sprzedaży są zdecydowanie zasłużone. Mimo że minie jeszcze trochę czasu, zanim fani będą mieli okazję zobaczyć nowy rozdział niebezpiecznych przygód Agenta 47, kompletna trylogia powinna sprawdzić się doskonale.

Hitman 3

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Monster Hunter Rise od Capcom na szczycie kwietniowych list sprzedaży
  2. Sony nie wyda spin-offa Uncharted? Co stanęło na przeszkodzie?
  3. Kolejna fala banów w Call of Duty. Ilu graczy przyłapano na hackach?
  4. Pieniądze najbogatszej ósemki świata wynoszą zawrotną kwotę
  5. Jak TCL stało się światowym potentatem elektroniki
  6. Chiny jakich nie znasz. Te 5 ciekawostek Cię zaskoczy! cz.3
Czytaj dalej