Monster Hunter Rise od Capcom na szczycie kwietniowych list sprzedaży

17 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Capcom Monster Hunter Rise gry 2021
Źródło: pockettactics.com

Monster Hunter Rise znajduje się obecnie na szczycie rankingów sprzedaży za kwiecień. Produkcja od Capcom jest jak dotąd najlepiej sprzedającą się grą w tym miesiącu na konsolach Switch.

Dalsze pasmo sukcesów Capcomu

Gra fabularna Monster Hunter Rise kontynuuje swoją passę sukcesów. W obecnym miesiącu zajmuje pierwsze miejsce w rankingach sprzedaży na Nintendo Switch. Przygotowania do premiery najnowszej odsłony serii Monster Hunter były ogromne, do tego stopnia, że jedna z japońskich firm dała swoim pracownikom dzień wolny, aby mogli zagrać w grę podczas premiery. Monster Hunter Rise odniósł podobny sukces, co najnowsza odsłona głównej serii, Monster Hunter World. Do grudnia 2020 roku Monster Hunter World sprzedał się w ponad 16 milionach egzemplarzy, a Monster Hunter Rise w ciągu pierwszych kilku tygodni od premiery rozeszło się w ponad 5 milionach sztuk.

Monster Hunter Rise gra wideo capcom

Monster Hunter całkowicie zdominował Switch

Raport z wykresu sprzedaży pokazuje, że Monster Hunter Rise od Capcom zdominował sprzedaż od 5 do 11 kwietnia ze znaczną przewagą. W tym czasie sprzedał się w 194 327 fizycznych egzemplarzach, a drugie miejsce zajęło Super Mario 3D World + Bowser's Fury z wynikiem 21 590 egzemplarzy. Niemal wszystkie gry na liście to tytuły od Nintendo, a Switch i Switch Lite sprzedały się w tym tygodniu w liczbie 96 259 sztuk.

Dalsza perspektywa jest jeszcze lepsza?

Monster Hunter Rise będzie otrzymywał aktualizacje po premierze. Wersja 2.0 ukaże się pod koniec kwietnia i wprowadzi do gry co najmniej dwa nowe potwory. Monster Hunter Rise już teraz ma ogromny zasięg, a im więcej zawartości zostanie dodane do gry, tym większa sprzedaż może zostać wygenerowana dzięki promocji tej zawartości. Obecnie istnieją dwa poziomy polowań, w których mogą brać udział gracze, niska i wysoka ranga. Jeśli Monster Hunter Rise miałby otrzymać podobne rozszerzenie jak Monster Hunter World: Iceborne w przyszłości wprowadzając kolejny wyższy poziom polowań, to również mogłoby pomóc w dalszym napędzaniu sprzedaży.

Monster Hunter Rise gra komputerowa capcom

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sony nie wyda spin-offa Uncharted? Co stanęło na przeszkodzie?
  2. Kolejna fala banów w Call of Duty. Ilu graczy przyłapano na hackach?
  3. Pieniądze najbogatszej ósemki świata wynoszą zawrotną kwotę
  4. Jak TCL stało się światowym potentatem elektroniki
  5. Trudne początki i sukces po latach. Oto historia komunikatora Zoom
  6. Chiny jakich nie znasz. Te 5 ciekawostek Cię zaskoczy! cz.3
Czytaj dalej