Oto pierwsze spojrzenie na drugi sezonu serialu Wiedźmin! Co nowego o nim wiemy?

16 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Wiedźmin Netflix CD Projekt RED serial 2021
Źródło: techradar.com

Po ciepłym przyjęciu pierwszego sezonu serialu Wiedźmin, Netflix już jakiś czas temu zapowiedział prace nad drugą częścią. Teraz pojawił się teaser.

Nadchodzi druga część przygód Wiedźmina

Netflix wypuścił pierwszy teaser drugiego sezonu Wiedźmina. I choć nie zdradza on fabuły ani nie pokazuje nowych postaci, to oferuje kilka wskazówek na temat historii i ścieżek niektórych bohaterów. Stworzony przez polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego, Wiedźmin to seria powieści i opowiadań, która okazała się takim hitem wśród publiczności, że rozszerzyła się na inne media, w szczególności gry wideo, poszerzając tym samym swoją bazę fanów na całym świecie. Wiedząc dobrze, jak popularny jest Wiedźmin, Netflix odnowił serial na drugi sezon.

Wiedźmin Netflix CD Projekt RED serial 2021

Inne podejście

Netflixowy Wiedźmin podszedł do opowiadań Sapkowskiego inaczej i zamiast podążać tylko za tytułowym bohaterem, skupił się na trzech postaciach, których historie zostały osadzone w różnych miejscach i punktach w czasie, a ich ścieżki zbiegają się pod koniec sezonu. Te postacie to Geralt z Rivii, Yennefer z Vengerbergu oraz Ciri. Pierwszy sezon wprowadził publiczność do tych postaci i niektórych z ich największych wrogów.

Powrót do wiedźmińskich korzeni

Drugi sezon będzie kontynuował rozszerzanie tego ogromnego uniwersum i opowiadanie historii Ciri i Geralta. Choć szczegóły dotyczące drugiego sezonu są skąpe, to Netflix ogłosił już nowe postacie, które dołączą do Wiedźmina. Wśród nich znajdą się inni wiedźmini oraz mentor Geralta - Vesemir. Potwierdzone jest natomiast to, że sezon 2 zabierze Ciri i Geralta do Kaer Morhen, czyli szkoły wiedźminów. Mimo że nie ma jeszcze daty premiery drugiego sezonu, to Netflix udostępnił już krótki teaser, który ujawnia kilka bardzo szybkich spojrzeń na Ciri.

Wiedźmin Netflix CD Projekt RED serial 2021

Czytaj dalej