Jakie wymagania sprzętowe dla Forza Horizon 5? Microsoft podał szczegóły!

17 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Forza Horizon 5 Microsoft Xbox gra wyścigowa
Źródło: xbox.com

Microsoft opublikował wymagania systemowe dla komputerów PC dla gry Forza Horizon 5, która ukaże się 8 listopada 2021 roku.

Microsoft podał szczegóły nowej Forzy

Znamy szczegółowe wymagania sprzętowej dla nowej odsłony serii Forza Horizon. Najważniejsze jest to, że praktycznie każda najnowsza platforma do gier powinna spełnić wymagania gry, ale maksymalne detale i rozdzielczość będą wymagać sprzętu z wyższej półki. Na targach Xbox E3 2021, które odbyły się 13 czerwca, Forza Horizon 5 była jednym z głównych punktów programu.

Forza Horizon 5 Microsoft Xbox gra wyścigowa

Gdzie zabierze graczy Forza Horizon 5?

Tym razem rozgrywka przenosi się do Meksyku i będzie oferować setki pojazdów ulicznych i terenowych, a także unikalną scenerię, w tym burze piaskowe i wulkany. Charakterystycznym dodatkiem jest Event Lab, który pozwoli graczom tworzyć własne, unikalne wyścigi i tryby gry, takie jak tory przeszkód, a nawet battle royale. Jak zwykle, seria celuje w fotorealistyczny poziom szczegółowości.

Wymagania sprzętowe dla gry Forza Horizon 5

Jeśli chodzi o moc procesora, gracze Forza będą musieli posiadać co najmniej Intel Core i3-4170 3,7 GHz, i5-750 2,67 GHz lub AMD FX-6300. Potrzebne będzie także 8 GB pamięci RAM i 2 GB pamięci wideo. Jedyne inne wymaganie to Windows 10, zaktualizowany do wersji z maja 2019 roku lub nowszej. W praktyce jednak ledwie spełnienie wymagań często przekłada się na słabe wrażenia na PC. Osiągnięcie zarówno płynnych klatek, jak i wysokich detali będzie automatycznie wymagało nowszych komponentów, takich jak procesory graficzne Nvidii z serii RTX 30, zwłaszcza dla graczy chcących grać w rozdzielczościach 4K. Po stronie konsol Forza Horizon 5 ma być przede wszystkim okrętem flagowym dla Xbox Series X/S, który ma mniej niż rok. Będzie jednak działać także na Xbox One X i oryginalnym Xbox One, mimo że ten system pochodzi z 2013 roku.

Forza Horizon 5 Microsoft Xbox gra wyścigowa

Czytaj dalej