Film jak z szablonu. Recenzja produkcji Ci, którzy życzą mi śmierci

19 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Recenzje
Ci, którzy chcą mnie zabić filmowe premiery 2021
Źródło: menafn.com

Ci, którzy życzą mi śmierci to thriller z Angeliną Jolie, który uporczywe trzyma się gatunkowych klisz, ale wygrywa swoją oprawą.

Hollywood już to widział

Ci, którzy życzą mi śmierci to historia, którą Hollywood już kilkakrotnie widziało. Dziecko widzi bądź wie coś, czego nie powinno, przez co musi uciekać przed bezwzględnymi złoczyńcami. W trakcie ucieczki znajduje obrońcę w rozgoryczonym dorosłym, dla którego odkupienie polega na uratowaniu życia właśnie temu niewinnemu młodzieńcowi. Dorosły w tym przypadku Angelina Jolie, gra Hannah, która jest smokejumperką a dziecko to Connor, który jest świadkiem jak jego ojciec, księgowy sądowy, został zamordowany.

Ci, którzy chcą mnie zabić filmowe premiery 2021

Dorosła kobieta i dziecko skazani na siebie

Hannah i Connor muszą pokonać zabójców i szalejący pożar. Obecność tak gwiazdorskiej obsady sprawia, że spodziewamy się czegoś ponad banał. Czegoś, co nigdy się nie urzeczywistnia. Zamiast tego, "Ci, którzy życzą mi śmierci" podążają dokładnie tym samym tropem, o którym wiadomo, że będzie podążał, a każdy rytm wpada na swoje miejsce jak w szablonie, aż do samego końca. W ""Ci, którzy życzą mi śmierci" nie ma żadnych niespodzianek, poza tym, dlaczego grupa aktorów, z górnej półki zdecydowała się na tak stare role, nawet jeśli za sterami stoi nominowany do Oscara Taylor Sheridan.

Problematyczna fabuła

Problem z fabułą, która tak ściśle trzyma się znanych tropów, polega jednak na tym, że postacie wydają się karykaturalne. Nie ma żadnej historii, nic, co czyniłoby ich szczególnie godnymi uwagi, żadna akcja czy reakcja - nawet w wykonaniu tak zręcznych aktorów nie wywołuje zaskoczenia.

Ci, którzy chcą mnie zabić filmowe premiery 2021

Czytaj dalej