Zagraj w te gry jeśli chcesz się bać! Najstarszniejsze horrory cz.1

18 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Horror ranking zestawienie gry
Źródło: hardcoregamer.com

Horrory to całkiem popularna kategoria gier. Oczywiście, nie każdy lubi się bać i nie każdy dobrowolnie zafunduje sobie taką rozrywkę. Jednak dla fanów mocniejszego dreszczyku mamy przygotowanych kilka propozycji horrorów, które zmrożą krew w żyłach. Na dobry początek przedstawimy dwa naprawdę ciekawe tytuły.

Darkwood

2017 był niesamowitym rokiem dla gier, więc naprawdę nie jest zaskoczeniem, że Darkwood przeleciał pod radarem podczas swojej początkowej premiery. Z drugiej strony, nie znamy wielu graczy, którzy chętnie zagłębiliby się w ten koszmar, gdy zdadzą sobie sprawę, czym on jest. Budzisz się w Darkwood nie wiedząc kim jesteś, gdzie jesteś, ani co się dzieje. Wiesz tylko, że jakaś złowroga siła atakuje Cię w nocy. Aby przetrwać jej coraz gwałtowniejsze ataki, musisz zebrać zapasy, narzędzia obronne i wszystko, co pomoże Ci przetrwać kolejną noc.

Podczas gdy te nocne sceny są źródłem najbardziej pamiętnych momentów w Darkwood, to właśnie w tych innych chwilach, gdy przemierzasz niekończący się, ciemny las w poszukiwaniu zapasów, Darkwood zaszczepia w tobie poczucie beznadziei, które pozostawia cię zastanawiającym się, jak kiedykolwiek uda ci się przetrwać. Survival od dawna jest podstawowym elementem gier z gatunku horroru, ale jeśli chodzi o wywołanie prawdziwego strachu przed ciemnością i poczucia, że przetrwasz wbrew niemożliwym przeciwnościom losu.

Darkwood horror gry zestawienie ranking

Condemned: Criminal Origins

Produkcja ta została wydana po cichu jako część linii startowej konsoli Xbox 360. Istnieje więc spora szansa, że wielu graczy z tamtej epoki przeoczyło Condemned. Jednak ci, którzy zaryzykowali i sięgnęli po ten mroczny horror, wiedzą, że jest to jedna z najstraszniejszych gier, jakie kiedykolwiek powstały. Historia federalnego detektywa, który ma za zadanie wytropić serię seryjnych morderców, obejmuje tematyczny grunt, którego o dziwo nie widzimy tak często w grach.

Jest to bliższe filmowi niż typowej rozgrywce, którą zazwyczaj dostajemy w podobnych produkcjach. . Jednak okazuje się, że jest to doskonałe rozwiązanie. Umysł i motywy tych seryjnych morderców często przejawiają się poprzez miejsca, które zamieszkują. Projekt każdego obszaru genialnie zmusza Cię do zanurzenia się w umyśle niektórych naprawdę zaburzonych jednostek, aby ich powstrzymać.

Condemned Criminal Origins horror gra wideo

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sukces trzeciej części Hitmana! Deweloper ujawnił statystyki sprzedaży
  2. Monster Hunter Rise od Capcom na szczycie kwietniowych list sprzedaży
  3. Sony nie wyda spin-offa Uncharted? Co stanęło na przeszkodzie?
  4. Kolejna fala banów w Call of Duty. Ilu graczy przyłapano na hackach?
  5. Najlepsze drużyny Counter-Strike Global Offensive (1-5)
  6. Ranking: najlepsze city buildery (miejsca 1-5)
Czytaj dalej