Sony nie wyda spin-offa Uncharted? Co stanęło na przeszkodzie?

16 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Uncharted gra wideo Sony PlayStation
Źródło: playstation.com

Spin-Off Uncharted podobno został anulowany po problemach związanych z rozwojem tytułu. Spin-off był tworzony przez Bend Studio pod nadzorem Naughty Dog

Spin-off Uncharted nie był jeszcze oficjalnie zapowiedziany

Niezapowiedziana jeszcze gra w serii Uncharted została podobno anulowana z powodu problemów z rozwojem. Studio przenosi się teraz do innych projektów. W zeszłym tygodniu okazało się, że Bend Studio otrzymało grę Uncharted pod nadzorem twórcy Naughty Dog. Ruch ten nastąpił bezpośrednio po tym, jak Bend Studio złożyło propozycję sequela Days Gone, ale Sony ją odrzuciło. Studio zajęło się projektem Uncharted, ponieważ było postrzegane jako bardziej niezawodne.

Niewiele wiadomo na temat tego, co Sony miało na myśli w kwestii gry Uncharted. Obecnie uważa się, że gra jest martwa, ponieważ Naughty Dog zmaga się z wieloma projektami i była to bardziej gra Bend niż Naughty Dog. To miał być spin-off Uncharted, to nie było Uncharted 5. Na pewno w przyszłości pojawią się nowe gry z serii Uncharted. Kto wie, czy ta konkretna będzie kontynuowana - powiedział Jason Schreier z Naughty Dog.

Uncharted gra wideo Sony

Prace rozpoczęły się 2 lata temu

Oczekiwano, że stworzenie gry zajmie około czterech lub pięciu lat. Ponieważ prace nad grą prawdopodobnie rozpoczęły się mniej więcej w 2019 roku, oznacza to, że prawdopodobnie nie zostałaby wydana do 2024 roku, gdyby doszła do skutku. Oczywiście zawsze istnieje szansa, że powróci w inny sposób lub inny deweloper będzie w stanie uratować niektóre z pomysłów i stworzyć z nich coś nowego, skoro było to tak wcześnie.

The Last of Us zamiast Uncharted

Zgodnie z poprzednim raportem, The Last of Us jest remasterowane przez samo Naughty Dog. Zespół pracuje również nad projektem multiplayera dla The Last of Us 2. Większość pracowników pracuje nad remakiem, ponieważ gra wieloosobowa jest znacznie bardziej zaawansowana. To, czy Naughty Dog zechce zająć się niedokończoną grą Uncharted po zakończeniu jednego z tych projektów, pozostaje kwestią otwartą.

The Last of Us gra wideo

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejna fala banów w Call of Duty. Ilu graczy przyłapano na hackach?
  2. Microids szykuje 4 gry o Smerfach! Jedna ukaże się już w tym roku
  3. Trudne początki i sukces po latach. Oto historia komunikatora Zoom
  4. Bitcoin osiągnął swój rekordowy poziom! Ile obecnie kosztuje?
  5. Wysyp nowości! Dzisiejsze premiery gier na PC i nie tylko
  6. Microsoft przejmuje nową firmę! Tym razem zajmie się opieką zdrowotną
Czytaj dalej