Twoje dziecko gra w gry wideo? Wkrótce może stać się milionerem!

16 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Fortnite Richard Tyler Blevins Epic Games Store
Źródło: pixabay.com

Granie w gry wideo to już od dawna nie tylko rozrywka ale i sposób na zarobek i to wcale nie tak mały jakby mogło się wydawać. Ile więc można zainkasować?

5 Milionów za... 5% prowizji

Streamer gier wideo Tyler "Ninja" Blevins twierdzi, że kiedyś zarobił 5 milionów dolarów w ciągu jednego miesiąca tylko dzięki kodom twórców Fortnite. Od kwietnia 2021 roku Ninja ma największą liczbę obserwujących na Twitchu - ponad 16 milionów.

Fortnite Richard Tyler Blevins Epic Games Store

Skąd znany jest Ninja?

Po rozpoczęciu swojej profesjonalnej kariery w grach wideo w 2009 roku od Halo 3 uruchomił kanał streamingowy kilka lat później, zaczynając od takich tytułów jak H1Z1 i PUBG. Jednak dopiero wraz z premierą Fortnite w 2017 roku, streamer został katapultowany do "topki". Blevins zaczął streamować tytuł krótko po jego premierze, a jego oglądalność rosła wraz z rozpowszechnianiem się popularności gry. W następnym roku Ninja ustanawiał rekordy oglądalności na Twitchu i zbierał nagrody finansowe, które towarzyszyły temu sukcesowi. Ninja był również liderem, jeśli chodzi o kody twórców w Fortnite, które pozwalały twórcom treści projektować własne materiały, które gracze mogli kupować i w ten sposób okazywać wsparcie swoim ulubionym twórcom.

W Fortnite leżą ogromne pieniądze

Raport Dexerto ujawnia, że w ciągu zaledwie jednego miesiąca 2018 roku Blevins zarobił około 5 milionów dolarów tylko na kodach twórców Fortnite. To, co sprawia, że jest to jeszcze bardziej niezwykłe, to fakt, że twórcy otrzymują tylko około 5% z każdego z tych zakupów, co oznacza, że deweloper Fortnite, Epic Games, zarobił około 100 milionów dolarów tylko z kodów twórców Ninja w tym miesiącu. Szacuje się, że Blevins skończył zarabiając w sumie, około 25 milionów dolarów w całym 2018 roku, co oznacza, że prawie 20% jego dochodów w tym roku pochodziło w jednym miesiącu z jednego tylko źródła.

Fortnite Richard Tyler Blevins Epic Games Store

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Masz Samsung Blockchain Wallet? Od teraz kupisz dzięki niemu więcej!
  2. Chcesz być bogaty? Wybierz się na ocean! Złoto, skarby i inne ciekawostki o oceanie
  3. Jak żyje gwiazda? Nowe badania ujawniają zaskakujące procesy zachodzące w sercach gwiazd!
  4. Pamiętacie serial "Przyjaciele". Mamy dla Was dobrą wiadomość!
  5. Bitcoin leci na łeb na szyję a to wszystko przez Elona Muska! Czy multimiliarder chce wykończyć najpopularniejszą kryptowalutę?
  6. Ta decyzja zmienia wszystko! Fani Pokemonów nie będą zadowoleni. Dlaczego winnym okazał się Internet?
Czytaj dalej