Szkoła w wakacje? Tak, ale jedynie na ekranie laptopa i smartfona. Rusza 4 sezon Szkoły Dla Elity

17 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
Szkoła Dla Elity serial Netflix
Źródło: netflix.com

Szkoła Dla Elity to hiszpański thriller z elementami dramatu skierowany do nastoletniej publiczności. Serial ten tworzony jest specjalnie dla Netflix przez Carlosa Montero i Darío Madrone. 

O czym opowiada serial?

Serial rozgrywa się w Las Encinas, fikcyjnej elitarnej szkole średniej i obraca się wokół relacji między trzema uczniami z klasy robotniczej zapisanymi do szkoły dzięki stypendium i ich bogatymi kolegami z klasy. Szkoła Dla Elity eksploruje koncepcje i tematy związane z dramatami dla nastolatków, ale także zawiera bardziej postępowe kwestie i inne strony swoich klisz. Wśród nich znajduje się wiele różnorodnych wątków seksualnych. Strukturalnie, seria zatrudnia flash-forward fabuły, która obejmuje element tajemnicy, z każdego sezonu odbywającego się w dwóch liniach czasowych.

Szkoła Dla Elity serial Netflix

Wcześniejsze sezony

Pierwszy sezon, składający się z ośmiu odcinków, został wydany na Netflix 5 października 2018 roku. Otrzymał pozytywne recenzje od krytyków i widzów. W październiku 2018 roku serial został odnowiony na drugi sezon, który został wydany 6 września 2019 roku. Trzeci sezon został zamówiony w sierpniu 2019 roku i został wydany 13 marca 2020 roku. W maju 2020 roku i lutym 2021 roku Netflix odnowił serial na czwarty i piąty sezon.

Aktorzy

W serialu występuje zespół aktorski. Wielu z nich występowało wcześniej w innych produkcjach Netflixa produkowanych lub dystrybuowanych w Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej. Wśród nich wymienić można takie osoby jak: Alvaro Rico, Itzan Escamilla, Miguel Bernardeau, Ester Exposito, Aron Piper czy też Mina El Hammani.

Szkoła Dla Elity serial Netflix

Czytaj dalej