Psychopata powrócił! Spirala: Nowy rozdział serii Piła

18 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
Piła horror filmowe premiery 2021
Źródło: filmschoolrejects.com

Spirala to amerykański horror, który służy jako dziewiąta część serii filmów Piła. Film otrzymał pochwały od krytyków za nowy kierunek franczyzy.

Fabuła

Podczas parady z okazji Czwartego Lipca, policjant goni złodzieja w dół rury kanalizacyjnej. Zaatakowany od tyłu przez postać w świńskiej masce, Boswick budzi się i znajduje się zawieszony za język w czynnym tunelu metra. Za pomocą nagranej wiadomości otrzymuje wybór: wyrwać sobie język i żyć albo pozostać do przyjazdu następnego pociągu, który go zabije. Nie mogąc uciec z pułapki na czas, Boswick zostaje potrącony przez pociąg i zabity. Następnego dnia szefowa policji Angie Garza przydziela detektywowi Ezekielowi "Zeke" Banksowi nowego partnera, idealistycznego żółtodzioba Williama Schenka. Banks i Schenk zbadać śmierć Boswick i Banks uświadamia sobie, że jest to podobne do praktyk zmarłego Jigsaw Killer.

Piła horror filmowe premiery 2021

Tymczasem detektyw wydziału zabójstw o nazwie Fitch - który kilka lat wcześniej zignorował połączenie zapasowe od Banksa, w wyniku czego prawie został zabity - zostaje porwany i umieszczony w pułapce, gdzie musi zerwać palce, aby uniknąć porażenia prądem w wypełniającym się zbiorniku wodnym. Następnie na posterunek przybywa pudełko, w którym znajduje się kukła świni, a w środku kawałek wytatuowanej skóry Schenka. Marcus decydujący się na samotne śledzenie mordercy podróżuje do magazynu, gdzie zostaje uprowadzony. Wkrótce potem, Garza zostaje porwana i umieszczona w pułapce w chłodni komisariatu, gdzie musi odciąć rdzeń kręgowy na ostrzu, aby zatrzymać gorący wosk płynący z rury na jej twarz.

Kto w rolach głównych?

W filmie zaprezentują się tacy aktorzy jak Chris Rock, Max Minghella, Marisol Nichols, Samuel L. Jackson, Dan Petronijevic oraz Zoie Palmer. Tobin Bell, który grał Johna Kramera / Jigsawa we wszystkich poprzednich filmach Piły, nie powraca w filmie, czyniąc Spiralę pierwszym filmem we franczyzie, w którym fizycznie nie pojawia się Bell. Reżyser wyjaśnił, że zabójca w filmie jest naśladowcą Jigsawa, a nie oryginalnym Jigsawem.

Piła horror filmowe premiery 2021

Czytaj dalej