Premiera filmu Małe Rzeczy! O czym opowiada nowy film z Danzelem Washingtonem?

19 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
Małe Rzeczy film filmowe premiery 2021 kino
Źródło: indiewire.com

Małe Rzeczy to kryminalny thriller. Film rozgrywa się w 1990 roku w Los Angeles, a jego bohaterami są dwaj detektywi, którzy badają serię morderstw.

O czym opowiadają "Małe Rzeczy"?

Pewnej nocy jadąca samochodem dziewczyna zdaje sobie sprawę, że jest śledzona przez tajemniczego mężczyznę. Zatrzymuje się na stacji benzynowej, gdzie kierowca podąża za nią. Stacja zostaje zamknięta, a dziewczyna zmuszona jest uciekać przez pustynię. Przykuwa uwagę przejeżdżającego kierowcy ciężarówki, dzięki czemu udaje jej się uciec przed pościgiem. Jakiś czas później zastępca szeryfa hrabstwa Kern zostaje wezwany do biura szeryfa hrabstwa Los Angeles w celu zebrania dowodów dotyczących niedawnego morderstwa. Deacon, były detektyw szeryfa z Los Angeles, towarzyszy niedawno mianowanemu detektywowi Jimmy'emu Baxterowi na miejscu nowego morderstwa w Los Angeles.

Deacon zauważa podobieństwa między sposobem działania mordercy a sposobem działania starego seryjnego mordercy, którego nie udało mu się rozwiązać. Kolejnej nocy kobieta o imieniu Ronda Rathbun jest śledzona przez samochód podczas joggingu, a następnie ginie. Baxter dowiaduje się od kapitana posterunku Farrisa, że Deacon rozwiódł się i miał atak serca z powodu obsesji na punkcie nierozwiązanej sprawy. Baxter radzi, aby nie angażować Deacon dalej, ale Deacon bierze urlop, aby pomóc w rozwiązaniu sprawy Baxtera.

Małe Rzeczy film filmowe premiery 2021 kino

Obsada filmu

W rolach głównych występuje Danzel Washington oraz Rami Malek. W filmie pojawiają się również tacy aktorzy jak Jared Leto, Chris Bauer, Michael Hyatt, Terry Kinney, Natalie Morales, Joris Jarsky, Gleen Morshower czy też Sofia Vassilieva.

Scenariusz czekał aż 18 lat

Pierwszy projekt został napisany przez Johna Lee Hancocka w 1993 roku z myślą o reżyserii przez Stevena Spielberga, ale Spielberg odmówił, ponieważ uważał, że historia jest zbyt mroczna. Clint Eastwood, Warren Beatty i Danny DeVito byli osobno zaangażowani do reżyserii, zanim Hancock zdecydował się na swój własny scenariusz. Zdjęcia ostatecznie ruszyły w 2019 roku. Prace rozpoczęły się 2 września 2019 r. w Los Angeles w Kalifornii i trwały do grudnia.

Małe Rzeczy film filmowe premiery 2021 kino

Czytaj dalej