Od starożytności do nowoczesności! Premiera symulatora The Universim

15 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
The Universim gra wideo symulator premiery gier 2021
Źródło: gethouse.org

The Universim to opracowana przez Crytivo Games gra wideo w stylu Indie. Gracz za jej pośrednictwem może kierować rozwojem cywilizacji na przestrzeni lat.

Rozwiń cywilizację z The Universim

The Universim to gra o zarządzaniu planetami, w której gracz wciela się w rolę "Boga" i kieruje rozwojem cywilizacji. Każda planeta jest generowana losowo. Początkowo gra rozpoczyna się w epoce kamienia łupanego, gdzie gracz musi zbudować podstawowe schronienia i wynaleźć ogień. Budynki i społeczeństwo rozwijają się wraz z postępem cywilizacji, odblokowując nowe budynki i technologie. Najpierw należy zbudować centrum, wokół którego powstaną inne budynki. Standardowe budynki mieszkalne są budowane automatycznie, ale lokalizacja specjalnych budynków, takich jak elektrownie i farmy, musi być określona przez gracza. Zasoby takie jak żywność, ubrania i energia muszą być zarządzane w celu przyspieszenia rozwoju, przetrwania długich zim i radzenia sobie z klęskami żywiołowymi.

The Universim gra wideo symulator premiery gier 2021

Jak gra się w Universim?

Każda planeta w Universim jest dynamiczna i ewoluuje w trakcie gry. Istnieje symulacja pogody, w tym zmieniające się pory roku i klęski żywiołowe. Zderzenia meteorytów i pożary lasów mogą siać spustoszenie , a długie zimy mogą spowolnić rozwój. Na wielu planetach żyją obcy mieszkańcy, niektórzy są przyjaźni, ale inni nie i trzeba się przed nimi bronić. Oprócz zarządzania rozwojem gracz musi również utrzymać swoją cywilizację w lojalności i pod kontrolą. Wpływ gracza opiera się na dwóch elementach, którymi są Siła i Gniew.

Długi okres powstawania gry

W kwietniu 2014 roku Crytivo Games rozpoczął zbiórkę na Kickstarter. Z potrzebnych 320 tysięcy dolarów udało się uzbierać ponad 385 tysięcy. W czerwcu 2015 roku wydawca przywiózł The Universim na targi E3, aby ją zareklamować. Wersja Pre-alpha gry została wydana 15 września 2015 roku i była dostępna dla każdego, kto kupił dostęp do warstwy alfa gry. Ten podgląd zawierał głównie wersję widza gry, w której gracze mogli eksplorować planetę i zbudować kilka różnych budynków. Całkowity czas rozgrywki wynosił około 20 minut. W 2016 roku wydano dużo aktualizację do tej wersji. W 2017 rozpoczęto rozwój epoki średniowiecza, natomiast w 2019 roku rozwijano erę modern. The Universim dostępne będzie na PC.

The Universim gra wideo symulator premiery gier 2021

Czytaj dalej