Na tę infromację czekali fani! Age of Empires IV oficjalnie zapowiedziane!

14 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Age of Empires gra wideo premiery gier 2021
Źródło: xbox.com

Fani strategii czasu rzeczywistego mogą być zadowoleni. Firma Relic Entertainment ogłosiła bowiem oficjalną datę wydania Age of Empires IV. Ta data to...

Podczas Xbox and Bethesda Games Showcase swoją premierę miał zwiastun gry Age of Empires IV. Najnowsza odsłona serii strategii czasu rzeczywistego, opracowana przez Relic Entertainment, pozwoli graczom tworzyć historię w średniowieczu. Premiera gry zaplanowana jest na październik 2021 roku.

Age of Empires gra wideo premiery gier 2021

Długi czas oczekiwania

Trzeci tytuł z głównej serii trafił do sklepów w 2005 roku. Na szczęście od tego czasu, przez ponad 15 lat, gracze mieli do dyspozycji całą masę rozszerzeń i spinoffów. Age of Empires IV po raz pierwszy trafił do świadomości publicznej w 2017 roku, ale pozostał ukryty w świetle reflektorów, dopóki Microsoft nie pokazał materiału z rozgrywki podczas wydarzenia X019 pod koniec 2019 roku. Na szczęście, długie oczekiwanie na kolejną odsłonę Age of Empires wkrótce się opłaci. Jak podaje Relic Entertainment firma, będzie gotowa do wysłania niecierpliwie wyczekiwanego tytułu na PC dokładnie 28 października.

Czy nowe Age of Empires ma szansę na sukces?

Tytuły strategii czasu rzeczywistego nie są już tak popularne, jak kiedyś. Nawet marka Star Wars od czasu do czasu wkraczała w przestrzeń RTS. Jednak klasyczne franczyzy, takie jak Age of Empires czy Total War firmy Creative Assembly, to tylko niektóre z przedsięwzięć, które sprawiają, że gatunek ten wciąż ma się dobrze. Od czasu do czasu do gry dołączają nowi gracze, którzy często dostarczają świeżego spojrzenia na wypróbowaną i prawdziwą formułę opartą na taktyce. Jak będzie z Age of Empires IV? To okaże się już pod koniec października tego roku.

Age of Empires gra wideo premiery gier 2021

Czytaj dalej