Na czym zarobisz dziś największe pieniądze? Badania wskazują faworyta!

15 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Bitcoin pieniądze finanse kryptowaluty
Źródło: pixabay.com

Nowa ankieta przeprowadzona z młodymi i starszymi milionerami wskazała nowy trend, który pomaga zebrać jeszcze więcej pieniędzy. Czym on dokładnie jest?

Kryptowaluty konikiem milenijnych milionerów

Jak wynika z jednego z nowych badań, prawie połowa milionerów milenijnych posiada co najmniej jedną czwartą swojego majątku w kryptowalutach. Dzieje się to w czasie, gdy wirtualne waluty przeżywają boom jak nigdy dotąd, tworząc bogactwo dla młodych, jak również tych, którzy zaufali takim jak Bitcoin, Ethereum i innym. Badanie wykazało, że prawie 47% z 750 ankietowanych milionerów milenijnych posiadało ponad 25% swojego majątku w kryptowalutach. Mało tego, prawie 33%ankietowanych posiadających co najmniej 1 milion dolarów w aktywach inwestycyjnych miało połowę swojego majątku w walutach cyfrowych, ujawnia badanie.

Bitcoin pieniądze finanse kryptowaluty

Młodzi kontra starsi

Badanie pokazuje również różnicę pokoleniową w tworzeniu bogactwa pomiędzy młodszymi i starszymi milionerami. Na przykład, badanie wykazało, że 83% amerykańskich milionerów ma zerowe bogactwo w walutach wirtualnych, a tylko około 10% z nich miało więcej niż 10% inwestycji w aktywa kryptowalutowe.

W grze jest jeszcze NFT

Podobnie jak w przypadku kryptowalut, mania na tokeny NFT również podbiła świat, a w szczególności młode pokolenie. Ta sama ankieta jasno pokazuje, że przepaść międzypokoleniowa jest wyraźniejsza, zwłaszcza jeśli chodzi o NFT. Podczas gdy większość amerykańskich milionerów nie miała pojęcia, czym są NFT, prawie dwie trzecie milionerów z pokolenia millenialsów twierdzi, że będą one ich następną większą inwestycją. Prawie połowa z 750 milionerów milenijnych powiedziała, że posiada NFT, podczas gdy 40% powiedziało, że nie ma ich teraz, ale rozważało to. Z kolei 98% milionerów ze wcześniejszych pokoleń nie posiadało NFT i nie rozważało ich zakupu.

Visa Bitcoin pieniądze karta kredytowa

Czytaj dalej