Czy kosmos jest groźny? Premiera gry UFO: Extraterrestrials 2

15 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
UFO Extraterrestrials 2 gra wideo premiery gier 2021
Źródło: store.steampowered.com

UFO: Extraterrestrials 2 to gra dla systemu Microsoft Windows, która jest prequelem pierwszej części wydanej w 2007 roku.

Prequel gry z 2007 roku

Rozgrywka w UFO: Extraterrestrials 2 jest podobna do tej z pierwszej części. Gracz zaczyna z bazą, w której może stawiać budynki, przydzielać naukowców, wyposażać żołnierzy i pojazdy, produkować sprzęt itd. Kiedy UFO zostanie zauważone na globalnym widoku, gracz musi wysłać myśliwce, aby je zestrzeliły. Kiedy UFO zostanie zestrzelone, gracz może wysłać transport żołnierzy, aby przeprowadzić misję taktyczną w celu zneutralizowania obcych i przejęcia ich sprzętu. Dowódcy obcych mogą być również schwytani w celu przesłuchania. Misje taktyczne są turowe, bez opcji czasu rzeczywistego. Oddział taktyczny, który jest wysyłany na miejsce katastrofy, może zawierać roboty i czołgi, jak również żołnierzy.

UFO Extraterrestrials 2 gra wideo premiery gier 2021

Obcy mogą zaatakować bazę gracza za pomocą UFO. Obcy mogą również rozpocząć misję terrorystyczną przeciwko dowolnemu krajowi; w tym scenariuszu środowiskiem jest miasto z cywilami. Im więcej kosmitów zabije żołnierz, tym więcej doświadczenia otrzyma. W grze istnieją insygnia rang, które to pokazują oraz tytuły związane z każdą z nich.

Przeboje związane z wydaniem kolejnej części gry

We wrześniu 2009 roku Chaos Concept zaprezentował nową stronę internetową zapowiadającą prequel, UFO 2: Extraterrestrials. Niektóre z zapowiadanych ulepszeń do gry to dynamiczne oświetlenie oraz siły morskie w fazie geoscape. Po wielu nieudanych próbach ustalenia daty premiery, Chaos Concept zdecydował się całkowicie wycofać datę premiery, ale od tego czasu ogłosił nową datę premiery na rok 2013. Z kolejnymi opóźnieniami została ona przesuwana o kolejny rok i tak aż do 2020 roku. Gra ostatecznie ukaże się na PC.

UFO Extraterrestrials 2 gra wideo premiery gier 2021

Czytaj dalej